Vyrų apranga ir aksesuarai: keletas aktualių pamąstymų

laikrodziaiKartais vyrai kritikuojami, kartais giriami. Kai kada lietuvių apranga lyginama su italų ar skandinavų dėvimais drabužiais ir pažeriamas vienas kitas kritikos pipiras. Bet tai anaiptol nereiškia, kad tautiečiai blogai rengiasi. Pavyzdžių yra visokių – nuo negatyvių iki pozityvių, tad gausi kritika galbūt ne visada pamatuota. Atskleisime paslaptį: aprangos derinys stilingiausiai atrodo, kai ant riešo segimas laikrodis (jei kaip tik dairotės, kur įsigyti, užsukite į parduotuvę Chronos, čia netrūksta įvairiausių modelių).

Pamąstymas Nr. 1. Brangu – nebūtinai geriau. Laikas nuo laiko pasigirsta rekomendacijų pirkti batus už kelis šimtus, taip pat patarimų, jog verta įsigyti kostiumą už keletą tūkstančių. Tačiau gana dažnai įrodoma, jog neprivalu imti paskolos drabužiams, mat ir už patrauklią kainą įmanoma rasti stilingų dalykų.

Pamąstymas Nr. 2. Klasika nesensta. Kai kurie vyrai dažnai dėvi kostiumą, kitiems tai retas atvejis. Šiaip ar taip, tiek klasikinis kostiumas, tiek kito tipo klasikinių drabužių variantas paprastai atitinka posakį „tiesiai į dešimtuką“. Kodėl? Todėl, kad klasika nesensta ir yra žymiai mažiau pavaldi madoms nei visi kiti stiliai.

Pamąstymas Nr. 3. Dabar postmodernizmas. Šiais laikais karaliauja įvairovė. Ko gero, nieko tokio, jei sumaišomi iš pažiūros skirtingi rūbai. Esama pavyzdžių, kai sportiniai bateliai nuostabiai tinka prie kostiumo. Arba švarkas dera su neoficialiai atrodančiais marškinėliais. Kai kas pasakytų, jog tai postmodernizmo tendencijos. Galbūt. Ar jos blogos? Kažin.

Pamąstymas Nr. 4. Svarbiausia sveikas protas. Keista vykti į darbą su plona odine striuke, kai lauke spaudžia penkiolikos laipsnių šaltukas. Šis sakinys iliustruoja paprastą dalyką: svarbiausia apgalvoti, kur einama ir kas tinkama, o kas – ne. Tarkim, į teatrą nevyksite su treningais, o sporto salėje neplušite su kostiuminėmis kelnėmis.

Pamąstymas Nr. 5. O gal svarbiausia tvarkingumas? Ir penktasis pamąstymas – gal pirmiausia ir svarbiausia yra tvarkingumas? Laikrodis su nušiurusia apyranke nepuošia. Batai su storu purvo sluoksniu irgi. Sudriskęs megztinis neprideda žavesio, o purvini džinsai verčia kraipyti galvą.

Tai tiek minčių apie vyrų stilių, apie aprangą ir aksesuarus. Sutikite, tai ypač aktuali tema, kuria domisi ir jaunesni, ir vyresni, ir draugės bei žmonos. Taip, pasitaiko atvejų, kai stiliaus klausimu kiek prašauta pro šalį. Gal kai kada pernelyg pasiduodama konservatyvumui. Arba priešingai – per daug pasikliaujama postmoderniomis bangomis. Bet iš esmės stilius nėra vyrų priešas, tai galima įvertinti tiesiog gatvėje.

Ir primename, kad prireikus laikrodžio verta žvilgtelėti į Chronos vitrinas.