Viena dažniausių priežasčių kodėl yra pasitelkiami advokatai teismuose, sprendžiant civilinius santykius tai – skyrybos. Elementaru, kad šio proceso metu, didžiausią žalą patiria būtent mažamečiai vaikai, dėl kurių likimo ir yra bylinėjamasi teismuose. Skyrybų procesas vyksta įvairiais laiko intervalais – kai kurios poros viską išsprendžia taikiai ir greitai, tačiau yra ir tokių, kurių skyrybų procesas užtrunka net ne vienerius metus. Šis straipsnis apibendrina visą svarbiausią informaciją, kuri turi būti aktuali tiems, kurie ruošiasi skyryboms.
Pradžioje minėta, kad skyrybų proceso laikotarpis gali būti kas kart skirtingas, o jis dažniausiai priklauso būtent nuo padėties bei skyrybų tikslų. Tai reiškia, kad jeigu viena iš pusių reikalauja to, su kuo nesutinka kita, tai teismo procesas gali būti gana ilgas. Įprasta, kad jo trukmė yra nemaža, siekiant prisiteisti vaiko globą kai su tuo nesutinka kita pusė – tada tenka lankytis pas įvairias tarnybas, vertinti kiekvienos pusės asmeninį turtą, gyvenimą, bruožus ir t.t. Tai yra būtina tam, kad būtų nustatyta su kuo būtų geriau gyventi vaikui.
Būtina žinoti, kad šiais laikais teismai dažnai skiria ir 3 mėnesių susitaikymo laikotarpį. Tai reiškia, kad kai kurios poros, kurios kreipiasi į teismą, neretai yra sustabdomi, atsižvelgiant į aplinkybes. Trumpai tariant, jeigu yra aiškiai matoma, kad galbūt egzistuoja tikimybė, jog pora gali susitaikyti, tai teismas priims sprendimą jiems sutiekti bandomąjį laikotarpį, per kurį jie gali pakeisti savo norus bei nutraukti skyrybų procesą. Kai kurioms santuokoje išgyvenusioms poroms šis laikotarpis apverčia viską aukštyn kojomis – yra porų, kurios per tą laikotarpį susitaiko. Žinoma, ne visiems viskas klostosi sėkmingai, todėl net ir po šio laikotarpio yra nusprendžiama nesigręžioti atgal ir toliau vykdyti skyrybų procesą.
Skyrybų metu, dažniausiai visas laikas yra sugaištamas turto dalinimui bei kaip sakėme – vaiko globos paskyrimo procedūrai. Svarbiausia yra tai, kad teismo procesai gali tapti itin sudėtingi, jeigu prieš susituokiant buvo pasirašyta vedybinė sutartis, tačiau dėl jos kažkuri pusė nėra patenkinta ir vengia savo įsipareigojimų.
Trumpai tariant, skyrybos gali užtrukti ilgai jeigu kiekviena pusė yra pretenzinga ir vengia viską spręsti taikiai. Čia bus būtina pasitelkti advokatų paslaugas, nes kitu būdu toks skyrybų procesas gali virsti vos ne košmaru.
Šaltinis: freetime.lt