Rožių ir tulpių auginimas

rozesGėlininkyste Lietuvoje užsiima tiek paprasti žmonės, tiek ir augintojai, siekiantys iš to pasipelnyti. Tačiau, tokia veikla užsiimti tikrai nėra lengva, nes pačioje pradžioje tenka daug laiko investuoti domėjimuisi gėlių priežiūra. Pradedantiems augintojams tenka daug laiko skirti domėjimuisi kaip įrengti šiltnamius bei gėlių daržus, nes kaip žinote – šios gėlės auginamos ištisus metus. Šiltesniais orais auginimas yra lengvesnis ir pigesnis – reikia tik tinkamai laistyti ir tiek. Bet, jeigu jūs tokią veiklą ketinate vykdyti nuolatos t.y. ištisus metus, tai turėtumėte pasidomėti ir specialia įranga, kuri bus reikalinga tiek patalpų šildymui, tiek drėkinimui. Dabar gėles auginti namų sąlygomis nėra lengva, nes tam reikia nemažų patalpų bei investicijų.

Bene populiariausios gėlės, kurių paklausa išauga pavasario metu tai – tulpės. Šios gėlės itin paklausios per mamos dieną, tačiau verta atkreipti dėmesį, jog gėlininkai jas augina ištisus metus. Jie jas augina specialiuose šiltnamiuose arba uždarose patalpose, kuriose yra visa būtiniausia įranga. Tulpės, kaip ir rožės – reikalauja tam tikros oro temperatūros, drėgmės, todėl auginant vidaus sąlygomis, tenka įsigyti ir specialią įrangą. Vieni ją perka jau paruoštą, o kiti tiesiog ją kuria patys. Tai ypač liečia drėkinimo sistemas.

Internete kiekvienas gali sužinoti viską apie gėlių auginimą įvairiais metų laikais, tačiau tai nereiškia, kad užteks keleto vazonų tokių augalų vystymuisi. Čia taipogi nepakaks ir vieno lango, pro kur skverbtųsi saulės spinduliai. Norint išauginti didelį kiekį rožių ar tulpių, būtina speciali apšvietimo įranga. Tokią įrangą jūs galite įsigyti specialiose el. parduotuvėse arba tradicinėse gėlių priežiūros reikmenų parduotuvėse. Čia kalba eina apie specialias lempas, kurios kleidžia tam tikro ryškumo ir spindulio šviesą. Kiekvienas augalas reikalauja skirtingos šviesos, todėl prieš rinkdamiesi įrangą, būtinai žiūrėkite į pateikiamas diagramas.

Kokią įrangą įsigyti būtų geriausia jums patars specialistai, kurie ta įranga ir prekiauja. Taipogi jūs galite kreiptis į virtualioje erdvėje besiburiančias gėlininkų bendruomenes, kuriuose galite gauti daug patarimų. Jokiu būdu nebandykite gėlių auginti nesidominti auginimo ypatumais – tiesiog be reikalo gaišite laiką.