Plaukimas baidarėmis – kurį metų laiką rinktis?

Kelionės baidarėmis – viena sparčiausiai populiarėjančių pramogų, užtikrinanti nuotaikingą poilsį gamtos apsuptyje. Vienas svarbiausių plaukimo baidarėmis privalumų – šios pramogos universalumas. Tai puikus sprendimas, atitinkantis tiek vyresnių, tiek jaunesnių keliautojų poreikius. Be to, priklausomai nuo individualių pageidavimų, plaukimai gali būti organizuojami kaip nuotaikingi (ar net ekstremalūs) žygiai arba kaip ramus pasiplaukiojimas dailiomis šalies upėmis.

baidares

Vasaros baidarių maršrutai

Priklausomai nuo konkrečių keliautojų poreikių, plaukimai gali būti organizuojami bet kuriuo metų laiku. Tiesa, skirtingos oro sąlygos reikalauja skirtingo pasiruošimo. Populiariausias sprendimas – plaukimai vasaros metu. Tai itin patogus ir praktiškas atostogų planas, atitinkantis daugelio keliautojų poreikius. Visų pirma, vasaros metu galima plaukti praktiškai visomis Lietuvos upėmis. Be to, šiltasis metų laikas negąsdina šaltu vandeniu, priešingai – po intensyvaus irklavimo nėra nieko smagiau už maudynes. Dar vienas privalumas – paprastai vasaros plaukimai baidarėmis derinami su stovyklavimu ir laisvalaikiu gamtoje. Keliautojai gali rinktis tiek vienos, tiek kelių dienų plaukimus su poilsiu gamtoje. Jei vertinate patogumą, puikus sprendimas – nakvynė namukuose. Didžiausias vasaros plaukimų trūkumas – itin didelis plaukikų skaičius. Populiariausios upės yra užimtos kitų keliautojų, be to, jei planuojate plaukimą vasaros metu, siūlome iš anksto rezervuoti baidares ar nakvynės namukus.

Pavasario ir rudens baidarių maršrutai

Plaukimai baidarėmis gali būti organizuojami ir ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį. Tokie plaukimai suteikia daugiau adrenalino dėl pakitusio vandens lygio. Tiesa, kai kurios upės šiuo metų laiku nėra tinkamos plaukimui, todėl iš anksto pasidomėkite, ar galėsit plaukti pasirinktu maršrutu. Kad plaukimas šaltesniu oru nesukeltų sunkumų, gerai pagalvokite apie plaukimo aprangą, be to, jums reikės šiltų gėrimų ir užkandžių. Nors šiuo metų laiku galima miegoti palapinėse ir stovyklauti, rekomenduojame pagalvoti apie jaukius nakvynės namukus su šiltomis pirtimis.

Žiemos baidarių maršrutai

Vienas ekstremaliausių sprendimų – plaukimas šalčiausiu metų laiku. Žiemos baidariu marsrutai stebina gana plačia pasiūla ir įspūdingu kraštovaizdžiu. Tai puikus pasirinkimas žmonėms, ieškantiems originalių sprendimų trumpoms atostogoms ar savaitgalio išvykai. Tiesa, plaukimas žiemą pareikalaus daugiau jėgų ir ištvermės, todėl rekomenduojame šiam žygiui ruoštis iš anksto. Jei niekada anksčiau nesiruošėte į plaukimą baidarėmis žiemą, rinkitės trumpus maršrutus.