Paskolų refinansavimas yra skirtas būtent skolų sumažinimui (2020)

paskolu refinansavimasIšsikapstyti iš finansinės duobės pavyksta ne kiekvienam ir tai matoma Lietuvos banko pateiktoje kreditų rinkos ataskaitoje. Paskolų refinansavimas yra iš tų būdų sumažinti skolas, apie kurį vangiai domisi įsiskolinę asmenys. Ekspertai pabrėžia, kad būtent ši paslauga turėtų paskatinti susidomėjimą, nes ji ir skirta būtent skolų sumažinimui. Refinansavimu vadinama tokia skolinimosi procedūra, kurios metu paskola imama ne vartojimo poreikių tenkinimui, o senų skolų padengimui. Po tokios paskolos gavimo dažniausiai įsiskolinimai sumažėja. Klientas moka mažesnes įmokas ir tai jam padeda lengviau vykdyti įsipareigojimus. Pabrėžtina, kad po refinansavimo sumažėja ne tik įmokos – sumažėja ir bendra skolų suma.

Paskolų refinansavimas gali ženkliai sumažinti jūsų turimą bendrą skolą.

Jeigu jūs turite kelis įsipareigojimus kredito įstaigoms, tai ta bendra skola gali sumažėti. Po refinansavimo ji mažėtų dėl to, kad refinansavimo paskolos yra pigesnės ir jos visuomet siūlomos mažesnėmis palūkanomis. Klientai, pasinaudoję tokia proga, sumažina bendrą skolą, nes nereikia mokėti tų palūkanų, kurios dar nesusikaupė. Jeigu jūs ketinate refinansuoti turimus įsipareigojimus, tai darykite kuo greičiau, kol tos palūkanos nesusikaupė.

Pabrėžtina, kad refinansavimo kreditai nėra išduodami visiems. Jie siūlomi visiems, kurie mokumo vertinimo nuostatuose esančių kriterijų nepažeidžia nei kiek. Tie kriterijai yra susiję su kreditingumo vertinimu, o tai reiškia, kad net ir paskolų refinansavimas nesuteikiamas tiems, kurie negalės vykdyti įsipareigojimų.

Paskolų refinansavimas galimas ne visais atvejais.

Tiems asmenims, kuriems itin sudėtinga laiku apmokėti sąskaitas už paimtus kreditus, nereikėtų per daug optimistiškai nusiteikti. Jeigu kreditingumo vertinimo metu jūsų pajamos bus mažos ir turėsite daug įsipareigojimų, tai vargu ar kredito įstaiga galės jums pasiūlyti refinansavimą. Jūsų būsimų įsipareigojimų suma negali būti didesnes nei 40 procentų gaunamų tvarių pajamų.

Kai kurioms paskoloms refinansuoti gali prireikti ir užstato, tačiau turėkite galvoje, kad vis tiek viskas priklausys nuo jūsų gaunamų tvarių pajamų. Užstatas reikalaujamas tais atvejais, jeigu yra siūlomos kelis kartus  mažesnės palūkanos nei rinkos vidurkis. Dažniausiai tokias paskolas refinansavimui suteikia privatūs kreditoriai arba specializuotos kredito įstaigos.

Refinansavimo kreditai galimi tik tokiais atvejais, jeigu asmens mokumas pripažįstamas kaip tinkamu gauti finansavimą. Tam gali prireikti netgi sutuoktinio pajamų ir išlaidų vertinimo.

Ne visi finansiniai sprendimai turi būti priimami refinansuojant skolas

Problemų dėl įmokų kreditoriams mokėjimo neišvengėte ir jūs? Tuomet drąsiai galite kreiptis į specialias platformas, kurios teikiama pagalba esant didesniems įsiskolinimams. Paskolų refinansavimas sutelktinio finansavimo sistemose yra patrauklus tuo, kad ten galima sujungti visas skolą į vieną ir tokiu būdu tikėtis, kad platformoje bus siūloma gauti naują paskolą mažesnėmis palūkanomis tam, kad sumokėtumėte tas skolas. Šitoks principas leidžia apjungti visas skolas ir neretai suteikiama galimybę mokėti mažesnes įmokas.

Kai paskolų refinansavimas pasirenkamas maksimaliam laikotarpiui, tuomet palūkanų norma dažniausiai krenta. Kuo ilgesnis laikas kai mokamos įmokos, tuo mažiau kas mėnesį reikia mokėti. Na, taip jau būna bent jau daug kur. Tačiau, esant ekonominei krizei, kredito teikėjai bei investuojantys į paskolas atidžiau žiūri į ką kišti pinigus.

refinansavimo kreditaiMinėtose sutelktinio finansavimo sistemose paskolos gaunamos iš žmonių. Tai reiškia, kad paprasti žmonės skolina paprastiems žmonėms. Paskolos suma gali būti finansuojama pagal norimą sumą. Kiekvienas investuojantis gali pasirinkti kokią sumą jis investuos. Aišku, kuo mažiau investuojama, tuo mažiau palūkanų gaunama.

Refinansavimo kreditai dabar yra patrauklus dar ir tuo, kad jie leidžia iš naujo atrasti naujas skolinimosi galimybes. Pavyzdžiui, kai refinansuojama paskola ir matoma, kad atsiranda didesnės skolinimosi galimybės, tuo pačiu galima skolintis papildomai. Tai reiškia, kad kai kurie žmonės refinansuoja paskola tam, kad galėtų skolintis papildomą sumą. Aišku, tai nepažeidžia įstatymų, nes vis tiek laikomasi visų reikalingų reikalavimų dėl mokumo vertinimo.

Atminkite, kad tokios paskolos ir visi kiti kreditai prieinami turintiems bent jau minimalų supratimą apie įsipareigojimų vykdymą. Bedarbiai tikrai jau turi pamiršti tokią skolinimosi galimybę, tuo labiau – negalvoti apie skolų sumažinimą su įsipareigojimų apjungimu.

Jeigu pageidaujate, kad jūsų įmokos sumažėtų, tuomet jums reikia detaliau išsiaiškinti kokios refinansavimo sąlygos jums būtų geriausios. Matote, kiekvieno žmogaus situacija skiriasi, tad turite analizuoti kur galėtumėte pasispausti ir tiek. Primenama, kad ne visada pirmas pasiūlymas yra naudingiausias. Būtinai pasidomėkite ką siūlo kuo daugiau finansų bendrovių, nes tik tokiu būdu pavyks rasit geriausią pasiūlymą.

Atnaujinta: 2020-09-15