Internetinės paskolų bendrovės jau nebegali bet kam išduoti paskolų, o tai ypač liūdina vartotojus – jie turi ieškoti kitų skolinimosi galimybių. Įdomiausia tai, kad tie apribojimai, kurie neleidžia skolinti bet kam, tik parodo kiek iš tiesų yra žmonių, kurių kreditingumas yra prastas. Politikai džiaugiasi, kad Lietuva yra viena iš tų šalių, kur skolų turi vos šeštadalis žmonių, tačiau jie neatkreipia dėmesio į tai kodėl taip yra. Taip yra todėl, kad didžioji dalis žmonių negali skolintis t.y. jie negali sau to leisti – jie negalės grąžinti skolų. Tad, jeigu nebūtų apribojimų ir visi galėtų skolintis kiek tik nori, tai Lietuva ko gero pasižymėtų didžiausiu prasiskolinusių asmenų skaičiumi.
Kadangi skolų išdavimo tvarka nuolatos griežtėja, tai visuomet siekiama tą tvarką apeiti. Dažniausiai pasirenkama pereiti prie kitos skolinimo formos. Viena iš jų – sutelktinis finansavimas. Yra viena kredito bendrovė, kuri tiesiogiai pinigų nebeskolina – ji įkūrė vieną platformą, kuri padeda tarpininkauti skolinantis ir investuojant į paskolas. Štai taip yra bandoma apeiti įstatymus. Bet, ir šioms sistemoms džiūgauti nereikėtų – apynasris dedamas bus ir šioms sistemoms ir privatiems kreditoriams. Jiems teks registruotis sąrašuose, kuriuos tvirtina Lietuvos banko priežiūros institucija.
Anot finansų svetainės paskolose.lt, dabar kreditų skaičius yra sumažėjęs, nes vasario mėnesį įsigaliojo papildomi reikalavimai kredito teikėjams. Jie pakeitė šiek tiek savo interneto tinklapius –dabar galima matyti, jog jie gauna duomenis iš SODROS, o vartotojai gali matyti kokius tuos duomenis jie gauna. Tai yra pajamų suma, kuri įvardijama kaip tvariomis. Tad, pateikus paraišką, asmuo gali matyti kokią sumą SODRĄ nurodo kreditoriui. Pagal tą sumą klientas gali paskaičiuoti savo skolos grąžinimo galimybes. Žinoma, daugelis į tai nuomoja ranka ir vis tiek teikia paraišką, nors ir iš sumos jau galima matyti, kad tos skolos jis nepajėgs grąžinti.
Įdomiausia tai, kad patys kredito teikėjai irgi pradėjo griežtinti tvarką pagal savo vidines taisykles – vis daugiau kreditorių pakelia kliento amžiaus kartelę, nes ypač jauni žmonės dažniausiai dar nėra pajėgūs tvarkytis su finansais savarankiškai.