Kokiose vietose negalite naudotis elektronine cigarete?

elektronine cigareteJeigu ketinate įsigyti elektronine cigarete, pirmiausia siūlytume gerai apžvelgti naudojimo ypatumus. Labiausiai akcentuoti reikėtų visą jų naudojimo tvarką – ne visose vietose galite naudoti šiuos prietaisus. Tam yra taikomi tam tikri apribojimai ir nereikėtų manyti, kad jų rūkymas yra neapibrėžiamas įstatymų – nors jų ir nėra, yra tam tikra tvarka kai kuriose vietose. Tai aišku pareikalaus jūsų supratingumo, tad siūlytume apžvelgti vietas, kuriose jūsų bus paprašyta išeiti į specialias rūkymo zonas.

  • Prekybos centrai yra iš tų vietų, kuriose jūs galite būti išprašytas. Žinoma, elektronine cigarete galite naudotis kur tik norite, nes juk apie jas nėra kalbama įstatymuose, tačiau vertėtų žinoti, kad kiekviena vieta turi savo vidines taisykles, kurios neretai yra siejamos ir su saugumu. Čia labiausiai norėtume akcentuoti priešgaisrinę tvarką. Prekybos centruose dažnai būna sumontuoti labai jautrūs davikliai, kurie įspėja apie galimus gaisro židinius. Tai reiškia, kad net ir vandens garai gali sutrikdyti šių daviklių darbą t.y. juos aktyvuoti. Turbūt galvojate, kad vandens garai niekaip negalėtų pakenkti šiems prietaisams, taip? O dabar pagalvokite – esate matę ar galbūt net gi patyrę patys kai namuose tokie davikliai įsijungia esant svilėsiams gaminant maistą? Kai kurie šiuolaikiniai jutikliai yra labai jautrūs, todėl net ir el. cigaretės gali juos aktyvuoti.
  • Baruose, restoranuose bei kitose viešose maitinimo įstaigose jūs galite būti išprašytas. Čia galioja tam tikra tvarka t.y. dažniausiai vidinės taisyklės. Taip kaip kai kurie barai turi savo „dress“ kodą, taip gali būti nustatomi ir reikalavimai nesinaudoti tokiais aparatais. Paprasčiausiai, reikėtų laikytis tokių vietų nustatytos tvarkos, tuo labiau, kad kaip aukščiau minėjome – jose taip pat gali būti sumontuoti tam tikri jutikliai. Kas liečia restoranus ar kavines, čia tvarka analogiška, tik čia labiau akcentuojami vaikai – jiems bus sudaromas ne itin geras įvaizdis ir pavyzdys, todėl galbūt būsite paprašytas nerūkyti tokios cigaretės prie stalo.
  • Taksi automobiliuose ypač griežtai yra kontroliuojamas rūkymas. Tokia elektronine cigarete neleis jums naudotis ir taksi ar kito viešojo transporto vairuotojas, nes čia patalpa labai maža, todėl tikimybė, kad aplinkiniai jus kvapą – didelė.