Kodėl tokia svarbi ortopedinė avalynė vaikams?

Daugeliui tėvų labai svarbu, kad jų vaikų laikysena būtų taisyklinga. Todėl itin svarbu kokia yra jų avalynė, ypač pirmaisiais jų gyvenimo metais, kuomet jie pradeda savarankiškai žengti pirmuosius žingsnius.

batai vaikamsDauguma ortopedijos specialistų rekomenduoja, kad pirmieji batai vaikams būtų pagaminti iš kokybiškų, orui pralaidžių medžiagų, pvz. natūralios odos, vilnos, tekstilės ir kitų medžiagų. Reiktų atkreipti dėmesį ne tik į batukų išorę, bet ir vidų. Ypač svarbu, kad bato viduje būtų ortopediniai įdėklai anatomiškai atitiktų vaiko pėdos struktūrą.

Batų padas turėtų būti neslidus, lankstus, amortizuojantis išorinius smūgius. Taip pat svarbu, koks yra batukų užkulnis, jis turėtų būti tvirtas, padedantis stabilizuoti vaiko čiurną ir apsaugoti nuo galimų išnirimų. Nerekomenduotina vaikui pirkti didesnio dydžio batų, jei tai nėra avalynė, skirta žemos sezonui. Dydis, turėtų atitikti vaiko pėdos ilgį. Jei sudėtinga jį pamatuoti, tuomet tai padaryti padės specializuotos vaikiškos avalynės parduotuvės konsultantai.

Žiemos sezono avalynė turėtų būti didesnio dydžio, nes dažnai vaikai yra rengiami šilčiau, apmaunant šiltesnes pėdkelnes ar kojines. Tad apovus vaikui žieminius batukus, jūs turėtumėte laisvai užkišti savo pirštą už bato užkulnio ar aulo. Tuomet vaiko pėda nekais ir laisvai kvėpuos. Patartina vengti sintetinių batų įdėklų, nes jie verčia pėdas prakaituoti, dėl to vaikai gali būdami lauke lengvai peršalti.

Tačiau, jei rinksitės ortopedinę avalynę, skirtą vaikams, tuomet išvengsite daugelio problemų, nes ji yra gaminama, pagal aukščiausią kokybę atitinkančius standartus, naudojant kokybiškas, sertifikuotas, natūralias medžiagas, tinkamas įvairaus amžiaus vaikams. Taip pat dauguma ortopedinės avalynės gamintojų, gamina ir tarpinio dydžio batus, pvz. jei vaikui 25 batų dydis yra per mažas, o 26 dydis dar didokas, galima vaikui parinkti 25,5 dydžio batus, kurie jam idealiai tiks ir bus patogūs.