Kodėl ne visada paskolos yra suteikiamos?

paskolosNorintys internetu pasiskolinti pinigų itin retai kreipia dėmesį į kreditorių bei įstatymų keliamus reikalavimus, o tai dažniausiai priveda prie to, kad vartotojai skundžiasi negaunantys kredito dėl kažkokių nepagrįstų priežasčių. Alfacredit.lt akcentuoja, kad kreditoriams nėra būtina nurodyti priežasties kodėl jie nesuteikia kai kuriems asmenims paskolų – individualių atsakymų nei viena kredito bendrovė nepateikia. Norintys gauti paskolą, dažniausiai nesidomi įstatymais, todėl dėl visko kaltina tik kredito teikėjus. Būtina pabrėžti, kad visada paskolos yra teikiamos atsižvelgiant į kiekvieno kliento individualią situaciją – ji juk pas kiekvieną yra skirtinga.

Dažniausiai vartotojai pyksta dėl to, kad paskolos jiems nėra teikiamos dėl to, kad praeityje jie turėjo mokumo problemų. Ne kredito teikėjai yra kalti, kad jūs nesugebėjote vykdyti savo prisiimtų įsipareigojimų. Kai kurie asmenys net gi visą kaltę verčia kreditoriams, neva toks vėlavimas ar priverstinis skolos išieškojimas yra tik dėl jų kaltės, nes neva jie ima dideles palūkanas. Esmė tame, kad jūs, prieš imdami paskolą, žinojote kokie įsipareigojimai jūsų laukia, tad jeigu prieš tai sąlygos jus tenkino, nėra priežasties kodėl jos neturėtų tenkinti ir po sutarties sudarymo, kai tos sąlygos išlieka tokios pačios. Jokiu būdu nereikėtų nusimesti atsakomybė dėl savo sprendimų. Reikėtų akcentuoti tai, kad besiruošiantys imti kreditą, geriau nuodugniai išanalizuotų kredito sutartį. Taip pat rekomenduojama atsisakyti paskolos esant galimybei – per 14 dienų galite nutraukti sutartį.

Taip pat reikėtų pabrėžti tai, kad prasiskolinimas nėra vienintelė priežastis kodėl paskolų teikėjai vengia turėti reikalų su tokiais asmenimis – yra įstatymiškai reguliuojamų situacijų, o viena iš jų yra ta, kad asmuo privalo savo biudžetą paskirstyti taip, jog jo 40 procentų gaunamų pajamų nenueitų kredito įmokų mokėjimui. Tokiu atveju, kuomet ta procentinė išraiška būtų peržengiama, kreditorius negalėtų skolinti pinigų, nes jam tada tektų sumokėti baudą – jis būtų pažeidęs atsakingo skolinimo principus, su kuriais jis susipažino dar prieš registruojantis viešame vartojimo kredito davėjų sąraše. Būtinai skaičiuokite savo pajamas – jeigu peržengiate tą ribą su norima suma, geriau negaiškite laiko – jūs paskolos negausite.

Šaltinis: Megacredit.lt