Kodėl gi turėtumėte tenkintis mažu atlyginimu?

Emigracijos mastus iliustruojanti statistika iš tiesų yra labai liūdinanti. Ir nepaisant to, kad Lietuvoje krizė jau baigėsi, daugybė gyventojų to visiškai nejaučia. Ką jau kalbėti apie tai, kad nemaža dalis tautiečių teigia, kad jiems ne tik nesibaigė krizė, tačiau įvedus eurą jų finansinė padėtis dar labiau pablogėjo.

Siuntos į AnglijąTurbūt ne kartą girdėjote žmones sakant, kad prieš penkis ar dešimt metų jie iš savo atlyginimo galėjo nesunkiai išgyventi ir patenkindavo bene visus savo kasdienius poreikius, tačiau šiandien gaudami tą patį atlyginimą jie vos suduria galą su galu. Tai reiškia, kad prekių ir paslaugų, kurios anuomet buvo nesunkiai įperkamos, kainos dabar yra kur kas didesnės. Tuo tarpu žmonių atlyginimai kai kuriose srityse visiškai nepakito arba netgi sumažėjo. Todėl visiškai suprantama, kodėl tiek daug žmonių labai piktinasi prasta ekonomine mūsų šalies situacija. Tai, žinoma, nulemia ir didelius emigracijos mastus. Kodėl gi žmonės turėtų tenkintis minimaliu atlyginimu, jei užsienyje gali gyventi orų ir pilnavertį gyvenimą? Kas juos turi laikyti darbovietėje, kuri nevertina savo darbuotojų ir moka jiems mažiau nei pakanka oriam gyvenimui užtikrinti? Todėl jei galvojate išvykti į užsienį, nemanykite, kad tai yra neteisingas ar smerktinas sprendimas. Turite kurti savo gyvenimą patys, todėl ir sprendimus priimkite patys.

Jei nusprendžiate važiuoti į Angliją (labiausiai tautiečių pamėgtą šalį), tuomet pasidomėkite darbo galimybėmis ir būsto nuomos pasirinkimu. Nepamirškite, kad pradžioje jums gali reikėti papildomų lėšų, kurias skirtumėte pragyvenimui (nebent vyksite pas savo draugus ar giminaičius). Be abejo, jei vykstate vieni ir Anglijoje neturite pažįstamų žmonių, dar būdami Lietuvoje suraskite būstą Anglijoje, kuriame galėsite apsistoti. Jei to padaryti nepavyks, pradžioje gali tekti kuriam laikui apsistoti viešbutyje. O tam, kad jaustumėtės dar ramiau, prieš išvykstant pabandykite rasti darbą Anglijoje. Jei nepasiseks, nenusiminkite – visuomet galėsite užsiregistruoti bent keliose darbo agentūrose, kurios jums pasiūlys vienokį ar kitokį darbą. Taipogi, atminkite, kad Lietuvoje paliekate savo artimuosius, kurie visuomet jums galės pagelbėti – siuntos į Angliją keliauja kasdien, todėl prireikus tam tikrų daiktų, visuomet jų galėsite paprašyti savo giminaičių.