Kelioninis bagažas, ką reikia žinoti?

Tam, kad ruošiantis keliauti ar susiruošus atostogauti, skrendant lėktuvu į užsienio šalis, nekiltų nemalonumų, verta žinoti naudingą informaciją apie tai, kokius reikalavimus bagažui kelia populiariausios skrydžių bendrovės Wizzair ir Ryanair.

lektuvuRegistruojant Ryanair bagažą, reikia turėti omenyje, kad jis turėtų būti ne didesnis nei 81*119*119 cm. Tuo tarpu Wizzair savo keleiviams leidžia registruoti didesnių išmatavimų lagaminus (149*119*171 cm). Svoris neturėtų viršyti 20 kg arba 32 kg. Už kiekvieną viršytą svorio kilogramą teks susimokėti papildomai po 10 eurų. Registruoto bagažo mokestis priklauso nuo skrydžio datos ir krypties. Vienam žmogui galima registruoti 3 lagaminus. Taip pat jei bagažą registruosite po bilietų įsigijimo, tuomet bus taikomi didesni mokesčiai. Dėl to rekomenduojama užsakyti bagažą bilietų pirkimo metu.

Rankinis bagažas gali būti iki 10 kg svorio, tiek Ryanair, tiek Wizzair išmatavimai yra beveik identiški 55*40*20 cm. Mažajam rankiniam bagažui taip pat yra taikomi apribojimai 35*20*20 cm. Svorio apribojimai nėra taikomi, bet rekomenduojama, kad jis tilptų po keleivio sėdyne ar lėktuve esančiose viršutinėse lentynose.

Tačiau įsigijus įlaipinimo pirmenybę, keleiviai gali į lėktuvo saloną įsinešti porą krepšių. Taip pat reiktų turėti omenyje, kad oro uoste įsigytos prekės, taip pat skaičiuojamos kaip rankinis bagažas, todėl jei viršys išmatavimus, gali būti papildomai apmokestintos.  Tuo tarpu Wizzair leidžia įsigytas prekes įsinešti atskirai. Taip pat galima kartu vežtis paltą arba apklotą, mobilųjį telefoną, skaitomą knygą.

Keliaujant su vaikais iki 2 metų, kiekviena iš jų priklauso nemokamas 5 kg bagažas, jokie dydžio apribojimai nėra taikomi. Taip pat nemokamai leidžiama vežtis 2 būtinos kūdikių įrangos vienetus, pavyzdžiui sudedamą vežimėlį, automobilinę kėdutę ar kelioninę lovelę.

Oro bendrovės nuolat keičia savo reikalavimus ir taisykles, skirtas bagažui, tad rekomenduojama prieš skrydį, pasitikslinti dėl tikslių išmatavimų ir taip patogiai be rūpesčių keliauti mėgautis savo atostogų įspūdžiais.