Kaip pasirinkti santechniką?

santechnikaBesidomintiems santechnika visada reikėtų žinoti, kad vieni specialistai ima didelius užmokesčius už darbą, o kiti – daug mažesnius. Taip yra dėl to, jog kiekvienas darbas įvertinamas pagal jo pobūdį bei atlikimo laiką. Žinoma, yra ir kitokių kriterijų, kurie kaip reikiant pakeičia paslaugų įkainius t.y. vienas specialistas už tą patį darbą gali paprašyti vienos, o kitas – kelis kartus didesnė sumos. Kodėl būna tokių skirtumų? Dėl paslaugų kokybės? Atsakymas – ir taip ir ne. Visada pirmiau reikia atsižvelgti kiek laiko specialistas užsiima santechnika. Jo darbo patirtis byloja daug ką. Žinoma, taip pat didžiausią įtaką daro ir medžiagos bei darbo sąlygos.

Privatūs santechnikos specialistai visada dirba kuo arčiau savo miesto. Įsivaizduokite, kad būtumėte vienas iš tokių privačių specialistų. Juk paslaugas teiktumėte būtent tame mieste kur gyvenate. Šitaip sumažėtų kelionės išlaidos kasdien važinėjant į tolimas vietas. Pavyzdžiui, jeigu jums reikalingas santechnikas Vilniuje, tai juk nesamdytumėte kauniečių? Juk jiems kasdien tektų nuvažiuoti tolimą kelią pirmyn ir atgal, jiems susidarytų didžiulės keliavimo išlaidos, tuo labiau, jeigu darbai būtų atliekami tik per kelias savaites. Štai kodėl atstumas gali daryti įtaką paslaugų įkainiams. Kai kurie santechnikos specialistai netgi atsisakys jūsų pasiūlymo vien dėl kelio – galbūt jiems neapsimokės toli keliauti.

Pradžioje minėjome, jog daug ką lemia patirtis bei kompetencija, tad ją išskirti reikėtų labiausiai. Tas pats darbas, tas pats miestas, bet du skirtingi specialistai – vienas ima didesnę sumą, o kitas daug mažesne sumą už tą patį darbą. Kaip manote kodėl? Vienas iš tų specialistų gali būti sukaupęs didelę patirtį, galbūt jis dirba šį darbą kelis ar keliolika metų, todėl jo įgūdžiai geresni – jis gali viską atlikti greičiau. Ypač reikia akcentuoti ir įrangos naudojimą – jeigu specialistas turi naujausią įrangą, kurios neturi kitas, tai logiška, jog jis tuos darbus atliks daug greičiau. Specialistai paskaičiuoja kiek laiko skirtų darbui atlikti ir tada paskaičiuoja paslaugų įkainį, tad viskas priklauso būtent nuo įgūdžių, patirties, turimos įrangos.