Kada reiktų mažinti krūtinę?

krutines mazinimasNors moters krūtinė yra laikoma moteriškumo simboliu, tačiau nutinka taip, kad ji gali labai apsunkinti gyvenimą ir trikdyti sveikatą. Didelės krūtinės savininkės, dažnai kenčia nuo gigantomastijos, kuomet krūtys yra itin didelės ir jų svoris vargina nugarą ir taip atsiranda chroniški nugaros skausmai bei stuburo problemos. Miegant, darosi sunku kvėpuoti ir rasti patogią kūno poziciją. Taip pat sudėtinga ne tik aktyviai gyventi ir sportuoti, bet ir išsirinkti tinkamą liemenėlę.

 

Šią problemą gali išspręsti tik plastinė krūtinės mažinimo operacija. Jos metu yra pašalinama dalis riebalų, odos ir sumažinamos liaukos bei krūtų spenelių aureolės.  Operacija gali būti atliekama dviem būdais, kuomet atliekama inkarinė (apverstos T formos pjūvis) arba vertikali (kai reikia pašalinti nedidelį kiekį audinių) redukcija. Pjūvio vietos yra sutvirtinamos tirpstančiais siūlais, tad vėliau nereikia jų ištraukti. Randai iš pradžių yra matomi, o laikui bėgant, išblunka.

Pooperaciniu laikotarpiu reikia dėvėti specialią liemenėlę, kuri ne tik prilaikytų naują krūtinę, bet ir leistų kiek įmanoma labiau komfortiškai jaustis. Pats gijimo procesas trunka labai individualiai, jau po poros savaičių, praėjus operacijai, galėsite grįžti į darbą, o už poros mėnesių – galima aktyviai sportuoti. Galėsite džiaugtis mažesne ir dailesne krūtine iškart po operacijos, nes rezultatai jau bus akivaizdžiai matomi. Plastikos chirurgai, atliekantys krūtinės mažinimo ar pakėlimo operacijas, reabilitacijos laikotarpiu, rekomenduoja nesilankyti pirtyse, saunose ar baseinuose, atsisakyti žalingų įpročių (rūkymo, alkoholio, netaisyklingos mitybos) ir vengti didesnio fizinio krūvio.

Moterims, turinčios itin didelę krūtinę, dažniausiai atliekamos dvi operacijos: krūtų mažinimo ir pakėlimo. Atliekant krūtinės mažinimo operaciją, ji yra pakeliama, todėl optiškai padailėja jos forma ir pagerėja laikysena, dėl to, daugelis moterų, pasiryžusių šiai operacijai, džiaugiasi, galėdamos atsikratyti ilgai kamavusių kompleksų ir jaustis pilnaverčiai.