Ką turite žinoti prieš dantų implantavimą

Implantacijos operacija yra sudėtinga procedūra, kuriai suplanuoti reikia šiek tiek laiko. Operacijos metu įdedama dirbtinė danties šaknis, o tada ant jos uždedamas vainikėlis. Kad išvengtų problemų, pacientas turi kruopščiai pasiruošti, atlikti visus reikiamus tyrimus ir gauti daugelio specialistų patarimų. Gydymo sėkmė ir tai, kaip greitai atsigausite, yra abu veiksniai, lemiantys jūsų rezultatą.

Pasiruošimas procedūrai

Ruošiantis implantų įsukimui visada reikia atlikti odontologo apžiūrą, nustatyti įsisenėjusias ligas ir, jei reikia, atlikti papildomus tyrimus. Odontologas, remdamasis tyrimo išvadomis, gali paskirti papildomus tyrimus ir nukreipti pas papildomos sveikatos priežiūros specialistus. Bendrosios praktikos gydytojas išnagrinėja visus šiuos duomenis ir nusprendžia, ar operacija galima, ar ne; jis nėra atsakingas už implantų gyvybingumo nustatymą prieš juos implantuojant.Būtina atlikti tyrimus, pavyzdžiui, išsamų kraujo tyrimą, medžiagų apykaitos tyrimus ir pan. Be to, prieš tai neatlikus žandikaulio rentgeno nuotraukos, kompiuterinės tomografijos arba ortopedinės kompiuterinės tomografijos, specialistai negalės tęsti gydymo. Tai suteiks išsamią informaciją apie periodonto audinių būklę. Tik surinkęs šią informaciją gydytojas gali sukurti gydymo strategiją ir numatyti rezultatus.

Chirurgas, naudodamas panoramines nuotraukas, galės įvertinti kaulinio audinio tankį ir dydį, viršutinio žandikaulio sinusų struktūrą ir dydį, nervų galūnių, kraujagyslių, apatinio žandikaulio sąnarių padėtį ir kitus veiksnius. Tam tikrais atvejais specialistas gali manyti, kad reikia sinuso inkrustacijos arba kaulo augmentacijos. Taip siekiama užtikrinti, kad implantas būtų tvirtai pritvirtintas ir nepasislinkęs.

Rekomenduojami tyrimai

Verta apsvarstyti, kokių tyrimų gali prireikti prieš operaciją. Tai labai svarbus klausimas, todėl jo nepamirškite. Gydytojas odontologas nustato tyrimų sąrašą ir, atsižvelgdamas į klinikinį vaizdą ir paciento fizinę būklę, gali įtraukti daugiau ar mažiau tyrimų. Vis dėlto yra kelios būtinos sąlygos, kurios turi būti įvykdytos, kad būtų galima įsriegti implantus. Visos šios procedūros atliekamos laboratorijoje naudojant didelio tikslumo instrumentusNorint įvertinti jūsų sveikatą, reikia atlikti išsamų kraujo tyrimą (CBC), kuris padeda atmesti svarbias lėtines ligas ir alergijas. Biochemija gali ištirti visus organus ir nustatyti jų veiklos sutrikimus. Būtina atlikti kraujo tyrimus dėl ŽIV ir hepatito. Skydliaukės hormonai ir moteriški lytiniai hormonai taip pat labai svarbūs. Operacijos metu, siekiant išvengti komplikacijų, būtina atlikti koaguliogramos tyrimą. Gydytojas paprašys atlikti koagulogramos tyrimą, kad atskleistų rezultatą.

Be pagrindinių testų, siūloma atlikti daugybę papildomų patikrinimų. Pavyzdžiui, onkologinių žymenų tyrimas gali padėti nustatyti, ar organizme yra navikų. Alergijos testai padeda išvengti kūno reakcijų į darbe naudojamus daiktus ir chemines medžiagas. Jei daroma prielaida, kad sergama diabetu, arba jei yra paveldimas polinkis sirgti diabetu, gali prireikti atlikti gliukozės tolerancijos testą.

Atlikus visus paruošiamuosius darbus, implantologas ir jo padėjėjai gali naudoti specializuotą programinę įrangą ir kompiuteriu atkurti planuojamą sąkandį. Tai leis tiksliau atspindėti ilgalaikio gydymo rezultatus netolimoje ateityje. Remiantis šiais duomenimis galima numatyti apytikslį restauracijos laiką.

Psichinis operacijos ir ilgalaikio sveikimo aspektas taip pat labai svarbus. Priešoperacinio pokalbio metu gydytojas aptars planuojamos operacijos ypatumus ir pabrėš, kaip svarbu atidžiai stebėti paciento būklę. Tuo metu gali būti taikoma vietinė anestezija, sedacija ar net bendroji anestezija, kad pacientas galėtų gerai išsimiegoti. Dieną prieš operaciją pacientas turės pakeisti savo įpročius. Pirmiausia reikėtų vengti cigarečių, alkoholinių gėrimų, kavos, stiprios arbatos ir bet kokio kito fizinio aktyvumo. Jei kiti specialistai skiria vaistų, apie tai reikia pranešti chirurgui. Pageidautina, jei įmanoma, laikinai nutraukti tablečių vartojimą. Prieš operaciją galima valgyti maistą, tačiau

Dantų implantai yra viena iš labiausiai paplitusių ir gerai ištirtų dantų keitimo procedūrų šiuolaikinėje odontologijoje. Kita vertus, daugelis pacientų nerimauja dėl dantų implantų ir jais nepasitiki, nes trūksta išsamios informacijos šiuo klausimu.

Dantų implantai yra chirurginė operacija, todėl prieš gydymą visada atlikite medicininę apžiūrą. Šiuolaikinėse odontologijos įstaigose, tokiose kaip mūsų, pacientui atliekama kompiuterinė tomografija, kad pagal gautus rezultatus būtų nustatytas geriausias gydymo ir implantavimo būdas.Taip pat atliekama išsami jūsų sistemos apžiūra. Prireikus gali būti atliekami papildomi tyrimai.

Ar yra tikimybė, kad implantas bus atmestas?

Pagrindinė to priežastis yra ta, kad dauguma žmonių nežino, ką odontologai daro su jų dantimis po mirties. Šiuolaikinėse klinikose naudojamos modernios implantavimo technologijos sumažina atmetimo tikimybę – atmetimo galimybė retai viršija 3-4 proc. Verta paminėti, kad prie atmetimo gali prisidėti pacientai, kurie netinkamai valo dantis. Dantų implantai beveik visada sėkmingai įsriegiami, išskyrus atvejus, kai yra kontraindikacijų arba prasta burnos higiena.

Kokią informaciją pacientas turėtų žinoti prieš operaciją?

Dantų implantai nėra mirtina operacija, tačiau jie yra chirurginė operacija. Šio tipo dantų protezai buvo išsamiai išbandyti ir įrodyta, kad jie yra vieni pažangiausių ir kosmetiškai patraukliausių. Likus dviem valandoms iki procedūros nepatartina valgyti ar gerti. Tačiau nereikėtų savęs visiškai nuskurdinti (pavyzdžiui, suvalgyti nedidelius pusryčius ar popietinį užkandį).

Implantacijos dieną griežtai draudžiama vartoti alkoholį. Taip pat būtina pasitarti su gydytoju, jei likus 30 minučių iki operacijos vartojate raminamųjų vaistų. 30 minučių prieš operaciją kruopščiai išsivalykite dantis.

Ar operacija skausminga?

Po apžiūros gydytojas parinks jums skausmą malšinančius vaistus, atsižvelgdamas į jūsų unikalius poreikius. Per pastaruosius kelerius metus šiuolaikinė farmakologija gerokai patobulėjo, todėl tinkamai parinkta anestezija leidžia atlikti operaciją be skausmo.

Daugiau informacijos apie dantų implantavimą galite rasti čia.