Elektronikos prekių parduotuves siūloma rinktis atsargiau

schemaPerkant elektronikos komponentus ypač svarbu būti atsargiems – dabar kaip niekad daug yra įvairiausią šlamštą parduodančių el. parduotuvių. Pirkėjams, besidomintiems elektronikos prekėmis, reikėtų atsargiau vertinti kai kurių el. parduotuvių pasiūlymus, nes mat dauguma prekiauja nekokybiškais priedais bei gaminiais, kuriuos įsigyja už centus ir paskui su didesniu antkainiu parduoda Lietuvos vartotojams. Elektronikos prekėmis bei komponentais prekiaujanti internetinė parduotuvė schema.lt pabrėžia, kad lengviausias būda išvengti įvairių apgavysčių bei nekokybiškų prekių tai – atsiliepimų ieškojimas bei savo, kaip vartotojų, teisių žinojimas.

Daugelis pradedančiųjų prekybininkų galvoja, kad šie gali iš trečiųjų šalių užsisakyti tam tikrus gaminius ir juos Lietuvoje parduoti su kelių šimtų procentų antkainiu, tačiau toks verslas nėra ilgalaikis, nes galiausiai suvokiama, kad tie centus kainavę komponentai yra nekokybiški ir nepatvarūs – apie tokių gaminių kokybę vartotojai greitai atsiliepia internete. Atsiliepimus internete palieka beveik visi nepatenkinti pirkėjai, todėl pigių ir nekokybiškų elektronikos gaminių įsigyti tikrai nereikėtų net jeigu ketinate iš to išsukti verslą – galiausiai tai kirs jūsų reputacijai. Vartotojams pirmiausia siūloma ieškoti atsiliepimų apie pasirinktą el. parduotuvę – jeigu matoma, kad internete yra nusiskundimų tam tikros el. parduotuvės siūloma produkcija, tai geriausia išeitis būtų vengti pirkimo iš tokių vietų.

Kalbant apie vartotojų teises, tai bene pagrindinis akcentas yra tas, jog vartotojai, pirkdami elektronikos prietaisus bei komponentus, turi teisę tas nekokybiškas prekes grąžinti. Jeigu jums kažkur teko įsigyti nekokybiškus gaminius, tai dar tą pačią dieną kreipkitės į pardavėją ir derinkite grąžinimo sąlygas, o jeigu pardavėjas nesutinka priimti prekės atgal ir grąžinti pinigus, tai tada dėl nekokybiškų elektronikos prietaisų įsigijimo galite kreiptis į valstybinę vartotojų teisių apsaugos inspekciją.

Ypač svarbu paminėti tai, kad Lietuvoje yra daug elektronikos komponentais bei gaminiais prekiaujančių el. parduotuvių, kurios siūlo išties aukštos kokybės gaminius. Nors gaminių kainos tokiose vietose ir yra vos keliais centais didesnės, vis tiek neturėtumėte rizikuoti – neieškokite kitos el. parduotuvės, jeigu matote, kad viena iš geriausiai vertinamų parduotuvių siūlo aukštos kokybės gaminius bei puikų aptarnavimą. Tiesiog šitaip išvengsite nesklandumų.