Dantų protezavimas – populiari šiuolaikinė procedūra

Dantų protezai – tai odontologinė procedūra, taikoma jau dešimtmečius. Nors kažkada dantų protezai buvo laikomi senamadiška gydymo priemone, dabar odontologai žino, kad dantų protezai gali būti puikus būdas pagerinti gyvenimo kokybę pacientams, kuriems trūksta dantų arba kuriems reikia pagalbos dėl burnos sveikatos. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime dantų protezų privalumus ir ką turėtumėte žinoti prieš priimdami sprendimą!

Sveika ir patraukli dantų išvaizda

Dantų technikai visada stengiasi pagaminti kuo natūraliau atrodančius dantų protezus, o tai nėra lengva užduotis. Kiekvienas dantis yra unikalus, turintis savų savybių. Taip pat verta paminėti, kad dviem skirtingiems pacientams niekada negali būti pritaikytas toks pat dantų protezo dizainas. Tai reiškia, kad kiekviena situacija turi būti nagrinėjama atskirai. Dantų protezavimo tikslas – ne tik pakeisti prarastą dantį, bet ir užtikrinti, kad protezas gerai derėtų su likusiais natūraliais dantimis.

Kaip gaminami tvirti dantų protezai

Dantų protezų taisymas yra sudėtinga ir daug laiko reikalaujanti užduotis, be to, dantų protezus reikia reguliariai prižiūrėti. Taip pat labai svarbu užtikrinti, kad protezas būtų tvirtas, ilgaamžis ir malonus nešioti. Juk nėra prasmės nešioti gražų dirbtinį dantį, kuris yra nepatogus. Dantų emalis pasižymi savitumu ir turi didelę įtaką dantų sveikatai ir išvaizdai; vis dėlto dantų protezai negali būti pagaminti iš emalio. Dėl to lygiavertis poveikis išgaunamas naudojant tinkamas medžiagas.

Medžiagos, iš kurių gaminami dantų protezai

Dantų protezų laboratorijose siekiama optimalios medžiagos formos ir tvirtumo pusiausvyros. Pastaraisiais metais dantų protezų rinkoje įvyko didelių technologinių patobulinimų, leidžiančių odontologams sėkmingai atkurti natūralių dantų išvaizdą, išlaikant jų tvirtumą ir naudingumą.

Ką būtina žinoti apie dantų protezus

Šiuo metu pacientai gali rinktis iš daugybės alternatyvų – fiksuotų arba išimamų dantų protezų. Dantų tiltai, mikroprotezai, ant pažeisto danties užcementuoti vainikėliai ir implantai – tai fiksuotų dantų protezų pavyzdžiai. Nuolatiniai dantų protezai gaminami iš cirkonio oksido, keramikos, aukso, metalo keramikos, chromo-kobalto. Plastikiniai dantų protezai skiriasi nuo dantų protezų tuo, kad jie skirti kaip laikini vainikėliai arba tiltai. Jei pasirenkate plastikinį protezą, dėl greito nusidėvėjimo jį reikėtų keisti kas 4-6 mėnesius. Dėl šios priežasties dažniausiai protezams naudojama keraminė medžiaga.

Pasiruošimas dantų protezavimo procedūrai – ką būtina žinoti

Laimei, dantų protezams nereikia jokios ypatingos priežiūros. Gydymo planas gali skirtis priklausomai nuo paciento, todėl pravartu iš anksto aptarti visus šiuos klausimus su dantų protezuotoju. Dėl to pacientas turėtų užsiregistruoti pirmajam vizitui odontologijos klinikoje, kurio metu odontologas apžiūrės dantų protezą ir pateikia preliminarų gydymo planą.

Pirmojo vizito metu odontologai padarys rentgeno nuotraukas, kuriomis galima nustatyti, ar yra kokių nors komplikacijų ar kitų problemų, į kurias reikia atsižvelgti rengiant dantų protezus. Visam dantų protezų komplektui pagaminti gali prireikti daugiau nei vieno susitikimo, tačiau užtrunka tik per kelias minutes pasigaminti laikiną dantų protezą.

Kadangi protezai bus pritaikomi, svarbu, kad jie gerai priglustų ir jaustųsi patogiai burnoje. Tačiau prieš pritaikydami dantų protezus, visus šiuos klausimus turėtumėte apsvarstyti su dantų protezuotoju. Taip galėsite užtikrinti, kad dantų protezai ne tik puikiai atrodys ant jūsų veido , bet taip pat užtikrina patogią ir sveiką šypseną.