Toneriai: kaip juos išvalyti ir kodėl tai reikia daryti?

ToneriaiSpausdintuvus jau galima rasti beveik kiekvienuose namuose. Tie, kurie dirba biuruose ar mokosi – būtinai susidurs su šiuo prietaisu, o juo pasinaudoję kažkur kitur, būtinai panorės turėti spausdintuvą ir savo namuose. Spausdintuvai yra dviejų tipų: rašaliniai ir lazeriniai. Rašaliniai spausdintuvai skirti spausdinti aukščiausia kokybe ir dažniausiai spalvotus dokumentus bei paveikslėlius, tuo tarpu lazeriai įprastai naudojami tada, kai spausdinti prireikia kiekvieną dieną ir daug. Įmonėms, biurams ir mokymo įstaigoms patartina rinktis būtent šio tipo spausdintuvus. Vertėtų žinoti ir ką reikia daryti pasibaigus spausdintuvo toneriams ir kaip reikia juo pasirūpinti, kad spausdinimo kokybė išliktų nepriekaištinga net ir po ilgo naudojimosi juo.

Viena iš svarbiausių spausdintuvo dalių yra toneriai. Kartais jums teks jį išvalyti, tam, kad spausdintuvas atliktų savo darbą visuomet gerai. Tai nėra tvarkingas ir švarus darbas, tačiau trunka tikrai ne ilgai, o jei nežinote nuo ko pradėti ir kaip išvalyti tonerį – štai keletas patarimų.

Visų pirma pasirūpinkite įrankiais, kurių prireiks valymo proceso metu. Turėkite latekso pirštines, kaukę, mažą dažų šepetuką, valymo šluosčių ir servetėlių.

Procesas prasideda pirmiausiai užsidėjus kaukę, kuri apsaugos kvėpavimo takus nuo gana kenksmingų tonerio miltelių, ir užsimovus pirštines, tam, kad neišsiteptumėte. Išjunkite spausdintuvą iš maitinimo lizdo ir atidarykite dangtį. Atsargiai išimkite tonerį, nuvalykite sausa šluoste ir padėkite jį į šalį. Išvalykite dulkes, esančias spausdintuvo viduje, būkite atsargūs, kad neužkliudytumėte ar nesugadintumėte ten esančių svarbių spausdintuvo detalių. Pasiimkite mažą šepetuką ir išvalykite dulkes iš sunkiai prieinamų tonerio vietų. Viską išvalę, įdėkite tonerį atgal į savo spausdintuvą. Uždarykite dangtį ir patikrinkite ar jūsų spausdintuvas veikia. Atspausdinkite bandomąjį dokumentą ir stebėkite atsinaujinusią spausdinimo kokybę.

Viską kruopščiai atlikę turėsite ilgiau tarnaujantį spausdintuvą, kuris spausdins geros kokybės dokumentus. Dulkės apsunkina spausdintuvo darbą, todėl šią procedūrą reikėtų atlikti bent kelis kartus į metus. Nesvarbu, kad nematote, kas dedasi spausdintuvo viduje, jums reikia juo rūpintis ir valyti ne tik išorę, bet ir vidų.