Teritorijos priežiūra rudenį

Lapu surinkimas

Po karštų ir saulėtų vasaros dienų visuomet tenka susitaikyti su šaltesniu, niūresniu ir tamsesniu rudeniu. Jei vasarą nemenką savo laiko dalį praleidžiame augindami augalus ir įvairias daržoves bei vaisius, tai atėjus rudeniui daugelis vasarai įprastų užduočių labai pasikeičia. Tačiau norint, kad rudenį jūsų namo aplinka taip pat būtų graži ir tvarkinga, reikėtų nepamiršti kelių svarbių patarimų.

Pasirūpinkite, kad jūsų teritorija būtų lygi. Tai labai svarbus veiksnys ne tik dėl bendro gražaus kraštovaizdžio, tačiau ir siekiant, kad dažnas ir stiprus lietus nepridarytų papildomų rūpesčių. Jei žemė būna labai nelygi ir duobėta, didesnės liūtys duobes užpildo vandeniu ir paverčia jas didelėmis bei klampiomis balomis. Be to, tai kenkia ir augalams, augantiems jūsų teritorijoje.

Išraukite mirusius augalus ir pašalinkite piktžoles. Rudens pradžioje, kai dar yra pakankamai šilta ir žolė vis dar žalia, nepamirškite išrauti jau mirusių ar tinkamai neišaugusių augalų. Taip pat kiek įstengiate išravėkite ir piktžoles.

Kompostas. Tai labai geras metas pradėti kompostuoti visą tai, kas gali būti natūraliai apdorojama. Visus augalus, piktžoles, lapus ir kt. galite dėti į komposto dėžę. Tai kitais metais taps puikiomis trąšomis jūsų auginamiems augalams.

Nupjaukite žolę. Prasidėjus rudeniui nereiškia, kad galite pamiršti apie savo teritorijoje augančią žolę. Jei ją paliksite nenupjautą – šaltis ir didelė drėgmė jūsų aplinką gali paversti tragiška, todėl reguliariai prižiūrėkite savo veją ir tuomet nesusidursite su jokiais papildomais nepatogumais.

Augalų pasodinimas. Jei norite pasodinti tam tikrus augalus, rudens pradžioje vis dar galite tai padaryti. Iki tol, kol prasidės šalnos ir iškris sniegas, augalai spės išleisti savo šaknis, todėl kitąmet jie užaugs greičiau.

Lapų surinkimas. Atėjus rudeniui, būtinai grėbkite nuo medžių nukritusius lapus. Lapu surinkimas yra svarbi jūsų teritorijos priežiūros dalis. Nors ką tik nukritę medžių lapai atrodo labai gražiai ir nuostabiomis spalvomis nudažo mūsų kiemą, vis dėlto nesugrėbti labai ilgainiui ima pūti, todėl kieme gali įsivyrauti didelė netvarka.

Taigi, jei visu tuo tinkamai pasirūpinsite, rudenį džiaugsitės gražiai atrodančiu namo kiemu.