Šuo ir karščiai: kokios prekės šunims yra svarbiausios?

prekės šunimsKarščiai tikrai vargina. Ir ne tik mus, žmones, bet taip pat ir mūsų augintinius. Taigi, svarbu pagalvoti apie tai, ką būtų galima padaryti, kad augintinis jaustųsi geriau. Bene labiausiai nuo karščių kenčia šunys, taigi, kokios prekės šunims gali padėti paprasčiau ištverti karščius?

Saugokite nuo perkaitimo

Karščiai bene labiausiai pažeidžia sergančius ir vyresnio amžiaus šunis, bet taip pat ne ką mažiau kenčia ir trumpasnukiai šunys. Jei norite išvengti perkaitimo, eikite pasivaikščioti tada, kai lauke yra vėsiau – ankstų rytą bei vėlyvą vakarą. Venkite palikti šunį automobilyje, nes kartais net ir nuėjimas iki parduotuvės gali būti pražūtingas. Jei šuo ilsisi kieme, pasistenkite, kad jis tą darytų pavėsyje, bet ne saulės atokaitoje.

Pasirūpinkite pakankamu vandens kiekiu

Šuniui per dieną turėtų tekti maždaug 40-60 ml kiekvienam kūno kilogramui, taigi,  jei keliaujate ar einate į ilgą pasivaikščiojimą, vandens visada turėkite su savimi. Gana patogios yra specialios gertuvės, kurios yra pritaikytos kelionėms su šunimis – parduotuvėse, kuriose yra siūlomos prekės šunims, gertuvės yra siūlomos už kelis eurus, tad tikrai verta įsigyti tokią prekę.

Kad namuose būtų vėsiau…

Idealu, jei namuose yra įrengtas oro kondicionierius – tokiu atveju nereikės rūpintis, kad namuose yra pernelyg karšta. Jei oro kondicionieriaus nėra, gali pasiteisinti ir gana primityvus ant žemės pastatomas ventiliatorius, tik bėda ta, kad šunys ne visada noriai prie jų gula. Gali pasiteisinti vėsinantys kilimėliai šunims, kurių paviršiaus temperatūra yra keliais laipsniais mažesnė.

Jei gyvenate nuosavame name, tokiu atveju tikrai puikiai pasiteisins baseinukas šunims (galite pripūsti vaikams skirtą baseiną). Žinoma, ne visi šunys mėgsta maudynes, tačiau didelė dalis šunų mielai vėsinasi vandenyje. Kad šuo neperkaistų, galite tiesiog sušlapinti jo letenėles ir pilvą – tą galite padaryti ir naudodami purkštuką.

Jei manote, kad šuo galėjo perkaisti, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Delsti tikrai nereikėtų, nes net ir kelios uždelstos minutės gali būti pražūtingos. Rūpinkitės savo augintiniu, ir pasistenkite, kad jam karščiai nebūtų labai varginantys – tam tikrai pravers įvairios prekės šunims.