Paskolų refinansavimas yra skirtas būtent skolų sumažinimui (2019)

paskolu refinansavimasIšsikapstyti iš finansinės duobės pavyksta ne kiekvienam ir tai matoma Lietuvos banko pateiktoje kreditų rinkos ataskaitoje. Paskolų refinansavimas yra iš tų būdų sumažinti skolas, apie kurį vangiai domisi įsiskolinę asmenys. Ekspertai pabrėžia, kad būtent ši paslauga turėtų paskatinti susidomėjimą, nes ji ir skirta būtent skolų sumažinimui. Refinansavimu vadinama tokia skolinimosi procedūra, kurios metu paskola imama ne vartojimo poreikių tenkinimui, o senų skolų padengimui. Po tokios paskolos gavimo dažniausiai įsiskolinimai sumažėja. Klientas moka mažesnes įmokas ir tai jam padeda lengviau vykdyti įsipareigojimus. Pabrėžtina, kad po refinansavimo sumažėja ne tik įmokos – sumažėja ir bendra skolų suma.

Paskolų refinansavimas gali ženkliai sumažinti jūsų turimą bendrą skolą.

Jeigu jūs turite kelis įsipareigojimus kredito įstaigoms, tai ta bendra skola gali sumažėti. Po refinansavimo ji mažėtų dėl to, kad refinansavimo paskolos yra pigesnės ir jos visuomet siūlomos mažesnėmis palūkanomis. Klientai, pasinaudoję tokia proga, sumažina bendrą skolą, nes nereikia mokėti tų palūkanų, kurios dar nesusikaupė. Jeigu jūs ketinate refinansuoti turimus įsipareigojimus, tai darykite kuo greičiau, kol tos palūkanos nesusikaupė.

Pabrėžtina, kad refinansavimo kreditai nėra išduodami visiems. Jie siūlomi visiems, kurie mokumo vertinimo nuostatuose esančių kriterijų nepažeidžia nei kiek. Tie kriterijai yra susiję su kreditingumo vertinimu, o tai reiškia, kad net ir paskolų refinansavimas nesuteikiamas tiems, kurie negalės vykdyti įsipareigojimų.

Paskolų refinansavimas galimas ne visais atvejais.

Tiems asmenims, kuriems itin sudėtinga laiku apmokėti sąskaitas už paimtus kreditus, nereikėtų per daug optimistiškai nusiteikti. Jeigu kreditingumo vertinimo metu jūsų pajamos bus mažos ir turėsite daug įsipareigojimų, tai vargu ar kredito įstaiga galės jums pasiūlyti refinansavimą. Jūsų būsimų įsipareigojimų suma negali būti didesnes nei 40 procentų gaunamų tvarių pajamų.

Kai kurioms paskoloms refinansuoti gali prireikti ir užstato, tačiau turėkite galvoje, kad vis tiek viskas priklausys nuo jūsų gaunamų tvarių pajamų. Užstatas reikalaujamas tais atvejais, jeigu yra siūlomos kelis kartus  mažesnės palūkanos nei rinkos vidurkis. Dažniausiai tokias paskolas refinansavimui suteikia privatūs kreditoriai arba specializuotos kredito įstaigos.

Papildyta (2019 balandžio 25 d.):

Refinansavimo kreditai galimi tik tokiais atvejais, jeigu asmens mokumas pripažįstamas kaip tinkamu gauti finansavimą. Tam gali prireikti netgi sutuoktinio pajamų ir išlaidų vertinimo.