Paskolos: ką privalote žinoti?

paskolosReikia paskolos? Bijote kažkokių didelių kreditorių reikalavimų? Jų tikrai yra, ir svarbiausia – net ne vienas. Kiekvienas asmuo, kuris šiuo metu ieško geriausias sąlygas siūlančio kreditoriaus, privalo žinoti, kad tos sąlygos galioja tik atsakingumo trūkumo neturintiems žmonėms. Taip, jeigu norite skolintis, privalote visus sprendimus priimti su galima rizika, o tai reiškia, kad skolintis reikia atsižvelgiant į savo situaciją. Taip pat turite numatyti galimus netikėtumus, kurie lemtų sunkesnį kredito gražinimą.

Pirmiausia, reikėtų žinoti, kad pinigų skolinimas yra galimas tik tais atvejais, jeigu abi pusės įgyvendina visus VKĮ reikalavimus. Čia kalbame būtent apie vartojimo kreditą, o ne būsto paskolą. Šiuo metu tie reikalavimai yra gana griežti tiek patiems skolininkams, tiek ir kredito teikėjams – žmonėms sunkiau skolintis, o kreditoriams yra apribotas klientų ratas. Vienas svarbiausių kriterijų – kliento puiki finansinė būklė. Tai reiškia, kad klientas turi gauti stabilias pajamas, kuriomis galėtų dengti kiekvieną kredito įmoką arba gražintų visą skolą vienu mokėjimu. Jeigu kreditas yra ilgalaikis, tai faktas, kad visa rizika bus „sveriama“ visam paskolos terminui. Kredito teikėjas turi įvertinti ar per tą laikotarpį neatsiras kažkokių niuansų, kurie trukdys vartotojui tinkamai vykdyti savo įsipareigojimus. Paprasčiausiai, galime paimti pavyzdį – jeigu imant kreditą jums tenka nurodyti darbovietę, o ji, kaip vėliau paaiškėja, turi bankroto problemų t.y. yra vykdomas bankrotas, tai kredito teikėjas apie tai sužinos ir aišku – sunerims. Tai gali pakeisti jūsų situaciją, nes numatoma, kad ateityje galbūt nebegausite tokių pajamų kaip dabar.

Paskolos bedarbiams gali būti suteikiamos tik tais atvejais, jeigu jie turi alternatyvų pajamų šaltinį. Spaudoje kalbama, kad bedarbiai neturi teisės prašyti kredito, tačiau VKĮ aiškiai nurodo, kad paskolų, vartojimo kreditų ar kitų lizingo paslaugų negali gauti tie asmenys, kurie negauna pakankamai pajamų. Darbas gali būti vienu iš pajamų šalinių t.y. jeigu neturite darbo, bet gaunate solidžias pašalpas, vykdote kažkokią savarankišką veiklą, tai kreditas jums gali būti suteikiamas su tam tikromis išimtis, nes tokios pajamos yra vertinamos kiek atsargiau.