Parduodamas miškas: ką svarbu žinoti?

miskasTurite miško plotą ir sugalvojote jį parduoti? Galvojate kokia suma jį reikėtų įvertinti? Patiems miško įvertinimo darbas bus gana sudėtingas, jeigu tame nebūsite sukaupę reikiamo žinių bagažo. Miškininkystė yra ta sritis, kuri taip pat reikalauja domėjimosi, tad „iš oro“ kainos jokiu būdu negalėsite nustatyti. Visų pirmą, jums reikia apžvelgti kuo jūsų miškas yra ypatingas – kuo daugiau privalumų, tuo didesnę kainą galite nustatyti. Trumpai tariant, miško pardavimas yra gana sudėtingas procesas, tačiau – lengvai įveikiamas darbas, jeigu yra pasitelkiama profesionalų pagalba.

Miškas dažniausiai yra vertinamas atsižvelgiant į jo naudingumą pirkėjui. Jeigu jūsų miško plotas yra labai vešlus ir jame yra daug kertamos medienos, tai spėkite ką – jos kaina kyla aukštyn. Žinoma, viskas priklauso ir nuo pačios medienos – sakydami „kertama mediena“, turime galvoje, kad jūsų miškas turėtų pasižymėti tuo, kad visi medžiai yra seni t.y. jog jie tikrai yra vadinami „medžiais“, o ne krūmynais. Kokia nauda iš tokių krūmų? Tai bereikalingas laiko ir pinigų švaistymas, nes kertant tokį mišką, nėra patiriama jokia finansinė nauda – tik gamta atsikrato nereikalingų šiukšlių ir leidžia vešėti normaliems medžiams ir kitai žalumai. Jūsų miškas turi būti pilnas kertamos kokybiškos medienos – nuo to kyla kaina.

Parduodant mišką būtina prieš tai pasidomėti visomis galimybėmis. Tikriausiai jūs galvojate, kad miško pardavimas yra toks procesas, kurio metu jūs parduosite visą sklypą ir jo jau tiesiog nebeturėsite? Žinojote, kad galite parduoti savo miškingą sklypą tik kirtimui? Ką tai reiškia? Paprasčiausiai, jūs parduodate teisę kitiems asmenims į jūsų miško medieną – pirkėjas gauną teisę iškirsti galimus medžius, išsivežti medieną ir viskas. Baigus darbus, pirkėjas pasirašo atskirą dokumentą, kuris pabrėžia, jog darbai baigti, o tada miško sklypas toliau priklauso jums ir su juo galite elgtis kaip tik norite, aišku – nepažeisdami tam tikrų teisės aktų. Jeigu jus domina galimybė pasinaudoti šiuo privalumu parduoti tik teisę į miško kirtimą, tai siūlytume kreiptis ir profesionalius miškotvarkos specialistus – jie patars ir papasakos kaip viskas yra daroma šioje srityje.