Pakilęs iš pelenų

pakiles is pelenuAntra pagal dydį sostinė vakarų Europoje – Berlynas. Net 90 procentų miesto, per antrąjį pasaulinį karą buvo sulyginta su žeme, būtent todėl čia beveik nerasi jokio antikinio paminklo. “Iš pelenų” pakilęs miestas šiuo metu yra meno, ekonomikos, kultūros, naktinio gyvenimo ir politikos centras. Dar kitaip , muziejų miestu, vadinamas Berlynas kviečia kiekvieną pamatyti ir patirti įvairiausių pojūčių, atverti protą ir išlaisvinti širdį. Architektūros paminklų čia taip pat neapstu, tačiau miestą supa modernūs pastatai ir prekybos centrai.

Būtent todėl Berlynas tituluojamas kaip ir apsipirkimo bei pramogų centras, kadangi čia veiklos niekada nėra per mažai ir šis miestas visuomet yra labai gyvybingas ir šurmuliuojantis. Tai miestas, kuris milžiniškais mastai traukia turistus apsilankyti. Skrydžiai į Berlyną dažniausiai pritraukia turistus iš Jungtinės Karalystės, JAV, Italijos, Ispanijos ir Nyderlandų. Nors Berlynas ir buvo “miręs”, o vėliau atstatytas, jis vis vien gali daug papasakoti apie praeitį, parodyti ir atskleisti įdomiausius istorinius faktus, kurių galbūt net nežinojote. Istorija čia nėra perteikiama “sausais” faktais. Pasakojimai ir iliustracijos gali sudominti nuo mažiausio iki seniausio. Nepaisant modernumo, miestas apsuptas ežerais, miškais ir upėmis. Kraštovaizdis – nepaprasto grožio, suteikiantis žavią akimirką atsiplėšti nuo šurmuliuojančio Berlyno gyvenimo.

Skrydžiai į Berlyną labai populiarūs dėl naktinio gyvenimo, įvairių subkultūrų susirinkimų vietų. Atrasti save čia gali kiekvienas – menininkas, verslininkas, istorikas, vakarėlių liūtas, melancholikas. Berlynas įvairiapusis ir labai spalvingas, universalus. Skrydžiai į Berlyną pritraukia mases susidomėjusių turistų. Kas atostogauti ir pasilinksminti, o kas pažinti ir pasikrauti žinių bagažo. Berlynas atviras ir laukiantis kiekvienos. Nei sekundei neužmiegantis, pulsuojantis ir gyvas. Čia modernumas susipina su gamta ir sukuria neapsakomą pojūtį, kuris lydi dar ilgai. Didelis ir smalsus pažinimo centras. Šis miestas svarbus ne tik savo mokslu ir menu ar kultūra, tačiau ir faktu, jog kadaise buvęs sugriautas ir nušluotas, dabar – atsikėlęs ir kaip niekada gyvas bei pasitikintis savimi.