Lauko dažų pasirinkimas: kurie yra geriausi?

lauko dazaiNet ir labai senus lauko baldus bei namo fasadą galima prikelti naujam gyvenimui? Ko tam reikia? Kokybiški lauko baldams skirtų dažų, kurie sukurti taip, kad jokia oro klimato kaita nepakenktų. Dažai pigiau nebūtinai reiškia, kad jie yra blogesni. Šiuo metu apskritai kainos yra ženkliai sumažėjusios, tad net ir labai pigūs dažai gali atlikti tinkamai jiems paskirtas funkcijas. Žinoma, būtina įvertinti daugelį kriterijų ir pirkti tik iš patikimų prekybos vietų, kurios siūlo sertifikuotą produkciją.

Medžio plaušo plokštės pigiau dažniausiai skirtos izoliuoti fasadą, kuris metų eigoje kinta ir kurio būklę prastėja. Apkalus fasadą rekomenduojama jį nudažyti kokybiškais dažais ir suteikti namui gyvumo, tarsi atnaujinti jį.

Ieškodami dažų būtinai pasitarkite su pardavėju. Ilgametė patirtis jam leidžia patarti įvairiausiais klausimais ir tokiu atveju pasirinkimas bus kur kas sistemingesnis ir aiškesnis. Žinoma, labai svarbu turėti ir savo nuomonę, kadangi pardavėjai dažnai tikisi parduoti pačias brangiausias prekes, o kaip jau minėjome, pigios taip pat gali būti labai kokybiškos ir patenkinti poreikius.

Ieškodami laukui skirtų dažų turėtumėte įvertinti kelis kriterijus.

  • Pirmiausia įvertinama spalvinė gama, kadangi norisi atrasti tokius dažus, kurie labiausiai tiktų ir labiausiai tenkintų jūrų poreikius. Žiūrėkite ne kaip dažai atrodo ant pakuotės, tačiau kaip ant medžio. Paprasčiausiai užtepus ant medžio jų spalva gali kiek pakisti. Jeigu perkate labai šviesius dažus, tokiu atveju būtina atsižvelgti, kaip jie žiūrisi ant tamsaus arba ant šviesaus medžio. Labai tamsaus paviršiaus šviesūs dažai gali pilnai nepadengti, tačiau kai kurie asmenys specialiai nori išgauti tokį efektą.

  • Taip reikia įvertinti ir dažų blizgumą, kuris gali labai skirtis. Galima atrasti tiek matinius dažus, kurie puikiai atrodo dažomi ant medinio paviršiaus, tiek blizgius, kuriais dažniausiai dažomas metalinis paviršius. Egzistuoja ir tarpinis variantas tarp šių dviejų, kuris vadinamas “kiaušinio lukšto” blizgumu. Šis variantas dažniausiai pasirenkamas, atrodo paprasčiausiai

  • Būtinai įvertinkite dažų kiekį, kurį perkate. Daugelis žmonių norėdami sutaupyti perka mažesnį kiekį tikėdami, kad gal jo užteks. Tačiau galiausiai rezultatas būna toks, kad pritrūkus šiek tiek dažų nebeįmanoma atrasti lygiai tokių pačių. Taigi, šiuo atveju visada verta pirkti daugiau, o ne mažiau.

  • Nepamirškite, kad reikia detaliau susipažinti ir su gamintojais. Kai kurie jau ilgus metus siūlo savo produkciją ir klientai labai patenkinti ja naudojasi. Visgi, nereikia bijoti išbandyti ką nors naujo, kadangi tai gali labai maloniai Jus nustebinti. Svarbiausia pirkti iš patikimų prekybos vietų, kurios nerizikuotų savo reputacija siūlydamos prastus gaminius.

Dažai ne tik gali atgaivinti labai seną paviršių ir suteikti jam daugiau spalvų, tačiau tuo pačiu ir padėti ilgiau išlikti funkcionaliam. Paprasčiausiai, dažai apsaugo paviršių nuo neigiamų aplinkos veiksnių. Jeigu lietus ir sniegas sugadina konkrečių baldų paviršius – padenkite juos kokybiškais dažais ir ilgesnį laiką džiaukitės nuostabiu baldu.