Krovinių gabenimas. Ką svarbu žinoti ne tik verslui?

kroviniu gabenimasKrovinių gabenimas yra ypač populiari paslauga, tačiau ne visiems ji kainuoja pigiai. Krovinių pristatymo kainos nustatomos atsižvelgiant į daugelį faktorių. Natūralu, kad vieni klientai moka daugiau, o kiti gali atseikėti daug mažesnes sumas. Siuntų ir krovinių pristatymo paslaugų kainos priklauso nuo to, kur viskas gabenama, kas gabenama, kiek gabenama ir t.t.

Norint į kitą šalį nugabenti nedidelę siuntą, nebūtina kreipti į krovinių gabenimo įmones, kuriose būtina atitikti minimalaus užsakymo sąlygas. Trumpai tariant, siuntą į kitą šalį galima nusiųsti ir per kurjerių tarnybas. Nuo jos dydžio ir svorio priklausys galutinė kaina. Pabrėžiama, kad pigiausiai gabenti galima mažos vertės ir gabaritų siuntas, kurios apsiriboja ties ES teritorija. Jeigu siuntos siunčiamos į trečiąsias pasaulio šalis, tuomet atminkite, kad gali būti taikomi muito mokesčiai. Kaip bebūtų, pristatymo kaina paskaičiuojama atsižvelgiant į visus kriterijus.

Jeigu jums norisi išsiųsti kažkokią nedidelę siuntą į šalį, kuri nepriklauso Europos Sąjungai, turėtumėte plačiau pasidomėti muito mokesčiais. Mat, kartais būna atvejų, kad mokesčius moka siuntėjas, o kartais – gavėjas. Dažniausiai visą galutinę kainą paskaičiuoja būtent įmonė, kuri užsiima siuntų gabenimu.

Verta žinoti, kad siuntas Lietuvos ribose galima gabenti ir tiesiogiai nesusitinkant su kurjeriais. Paprastai kalbant, maži siuntiniai gali būti siunčiami per terminalus. Tai nėra naujovė, bet užtat labai patogus pasirinkimas tiems, kuriems nori susiplanuoti laiką. Terminaluose tiesiog siuntos sudedamos į tam tikras dėžes ir tiek. Galiausiai, iš jų siuntos paimamos ir gabenamos toliau – į kitus terminalus arba gavėjams tiesiai į rankas.

Klabant apie didelių krovinių gabenimą, būtina akcentuoti, kad Lietuvoje logistikos paslaugas siūlančios įmonės dabar gali padėti sutaupyti nemažai pinigų toks įmonėms, kurios pačios gabena didesnius krovinius. Ne veltui vis daugiau baldų gamintojų patys atsisako baldų gabenimo ir renkasi logistikos paslaugas teikiančias įmones. Mat, jos pasirūpina viskuo ir šitaip daug greičiau atliekami standartiniai procesai. Dideli kroviniai gali būti patikėti ne tik vienkartiniais atvejais – sudarant sutartis dėl ilgalaikio bendradarbiavimo, paslaugų kainos gali ženkliai sumažėti.