Kokią žemės ūkio techniką renkasi Lietuviai?

zemes ukio technikaŽemės ūkio technikos pardavėjai Lietuvoje tvirtina, kad tautiečiai vis dažniau perka didesnius, brangesnius ir daugiau funkcijų atliekančius traktorius. Kuo galingesnė technika, tuo daugiau darbų ji atlieka, tuo žemės paruošimas yra paprastesnis ir greitesnis. Labai panašią tendenciją pastebi ir tarptautinės traktorius tiekiančios kompanijos. Panašu, jog žmonės ieško paprastesnių ir tuo pačiu efektyvesnių žemės apdirbimo priemonių, padedančių sutaupyti daug laiko.

Traktorius – universali ir funkcionali priemonė, kuri padeda apdirbti žemę, paruošti pašarus, tręšti laukus, palengvinti darbus statybose, kasant kanalus ir atliekant kitus panašaus pobūdžio darbus.

Pirmasis traktorius buvo sukonstruotas Amerikoje 1896 metais. Lietuvoje ši transporto priemonė pradėta naudoti 1907-aisiais metais. Ilgainiui buvo stengiamasi sukurti kuo galingesnį, tačiau lengvesnį ir paprasčiau manevruoti galintį traktorių. Būtent tokius šiuo metu mes ir galime Jums pasiūlyti.

Ratinis traktorius. Ratiniai traktoriai dažniausiai klasifikuojami pagal ratų kiekį, jų galią bei išmatavimus. Praktiškai visi ratiniai traktoriai turi dyzelinius variklius, tad investicija į technikos išlaikymą nebus labai didelė. Šio tipo traktorių variklių tūriai dažniausiai varijuoja nuo 1 iki 12 litrų, o galia nuo 12 iki net 500 AG. Šio tipo traktoriai dažniausiai konstruojami pagal dvi schemas: arba galiniai ratai yra kur kas didesni, arba visi keturi ratai yra vienodo dydžio. Pirmojo tipo traktoriai sugeba išlaikyti kur kas didesnę apkrovą. Apskritai ratiniai traktoriai dažniausiai naudojami ne sunkiems daiktams vežti, o žemės ūkio darbams atlikti. Žinoma, tokiu atveju reikia įsigyti specialiai tam sukurtus priedus. Ypač sunkias medžiagas rekomenduojama vežti su traktoriumi, kurio visi keturi ratai yra vienodo dydžio.

Ratinio traktoriaus privalumai:

  1. Ratiniai traktoriai universalūs. Dėl puikių manevrinių savybių jie gali važiuoti ne tik laukais, tačiau ir asfaltuotu keliu.
  2. Ratiniai traktoriai palyginus yra gana nebrangūs. Galima pabrėžti ir tai, kad dažniausiai nebrangiai kainuoja transporto priemonės eksploatacija.
  3. Jie puikiai tinka tiek atlikti konkrečius žemės ūkio darbus, tiek pervežti kokias nors medžiagas statybose. Paskirčių profilis yra labai platus.

Vikšrinis traktorius. Šio tipo traktoriai, kaip ir ratiniai, dažniausiai turi būtent dyzelinius variklius ir aušinami dažniausiai vandeniu. Variklio tūris įprastai varijuoja nuo 8 iki 15 litrų, tad talpesnis nei kad ratinio traktoriaus. Galia nuo 150 iki 600 AG. Šio tipo traktoriai skiriami ne pagal „ratus“, o pagal kabiną. Klasikiniai modeliai yra šie: kabina yra technikos prietaiso gale arba priekyje. Kuomet kabina yra priekinėje priemonės dalyje – vairuotojas labai gerai mato, kokios kliūtys ar paprasčiausiai, koks kelias jo laukia priekyje.

Vikšrinių traktorių pliusai:

  1. Puikiai geba išlaikyti net ir labai didelį kiekį sunkių medžiagų, kurios gali būti transportuojamos iš vienos vietos į kitą.
  2. Traktoriai labai pasitarnauja ne tik atliekant žemės ūkio, tačiau ir statybų darbus.
  3. Vikšrinio traktoriaus išlaikymas nėra brangus. Sugedus detalėms jas galima labai greitai ir paprastai pakeisti.

Bet kuriuo atveju, nauji traktoriai padės Jums atlikti visus žemės ūkio darbus, kuriuos be technikos dirbtumėte labai ilgai ir kur kas sudėtingiau.