Kapaviečių tvarkymas ir paminklai

Paminklai VilniujePo artimojo mirties reikėtų įrengti tvarkingą amžino poilsio vietą. Nėra tinkamų ir netinkamų būdų tai padaryti, tačiau galima rinktis kokybiškesnius ir mažiau priežiūros reikalaujančius kapavietės puošimo ir įrengimo variantus. Ne visos kapavietės gali ar turi būti tvarkomos vienodai, nes šiais laikais galite rinktis įvairias paslaugas ir įrenti kapavietę taip, kad visada būtų malonu grįžti ir prisiminti mirusįjį.

Viena svarbiausių kapavietės dalių – paminklas. Paminklai paprastai yra statomi po metų nuo žmogaus mirties. Todėl yra pakankamai laiko susitaikyti su netektimi ir pradėti planuoti kapavietės tvarkymo darbus. Galite rinktis granitinius arba marmurinius paminklus. Šiais laikais labai dažnai žmonės renkasi juodo granito akmenis. Vis dėlto, visiškai juodos kapinės neatrodo labai gražiai. Galite derinti kelias akmens spalvas ir rinktis dviejų arba trijų dalių paminklus. Tai suteiks kapavietei išskirtinumo. Taip pat, jei renkatės kelių dalių paminklus galite derinti skirtingų rūšių akmenis.

Jums nereikia visko daryti patiems – viską padės padaryti kapaviečių tvarkymo įmonės. Lengviausia jas rasti internete. Kai kurios įmonės turi savo internetines svetaines, kitos – deda skelbimus į skelbimų portalus. Paieška nebus tokia sunki, jei pasirinksite tinkamą raktažodį. Pavyzdžiui, jei jums reikia rasti Vilniuje esančias įmones, kurios užsiima paminklų gamyba, turėtumėte į paieškos laukelį įvesti paminklai Vilniuje. Taip sukonkretinsite paiešką ir rasite norimas paslaugas teikiančių įmonių sąrašą.

Žinoma, vienas paminklas negali sukurti gražaus bendro kapavietės vaizdo.  Paprastai visos paminklus gaminančios įmonės gali pasiūlyti ir kitų paslaugų. Galėsite užsisakyti kapavietės užpylimą skalda arba dengimą granitinėmis plokštėmis. Tai palengvins kapavietės priežiūrą ir suteiks puikų estetinį vaizdą. Taip pat vertėtų pagalvoti apie kitas svarbias detales. Nepamirškite trinkelėmis iškloti aplink kapavietę esančio takelio. Reikėtų nuspręsti, kokias dekoracijas norėtumėte matyti kapavietės vietoje. Tai gali būti dirbtiniai augalai, daug priežiūros nereikalaujantys krūmai arba akmeninės, kapavietėje tvirtinamos, vazos į kurias bus galima pamerkti atneštas gėles. Visas šias paslaugas dažniausiai teikia viena įmonė, todėl jei užsisakysite visą paslaugų komplektą galite sulaukti palankesnių pasiūlymų ir nuolaidų.

Svarbu nepamiršti savo artimųjų ir gerbti jų atminimą. Tvarkinga kapavietė parodys, kad jūs atsimenate mirusįjį ir rūpinatės jo amžino poilsio vieta.