Kaip pasiruošti darbo pokalbiui?

darbo pokalbis

Darbo pokalbis – efektyviausia priemonė, kuria patikrinamas kandidato tinkamumas darbui. Siekiant sukurti gerą įspūdį per darbo pokalbį pasiruošti – būtina. Darbdavio tikslas pokalbio metu pristatyti įmonę bei darbo vietą, įvertinti kandidatą bei tinkamai atlikti atranką. Kandidato tikslas darbo pokalbio metu yra pristatyti save, demonstruoti motyvaciją dirbti, parodyti kuo galėtų būti naudingas įmonei bei gauti darbo pasiūlymą. Tad kaip sėkmingai pasiruošti darbo pokalbiui ir užsitikrinti darbo vietą?

Pasidomėkite įmone ir būsimu darbu

Prieš vykdami į darbo pokalbį nepamirškite susirinkti visos reikiamos informacijos apie įmonę (paslaugas, produktus, vertybes, poreikius, filosofiją ir kultūrą) bei apie būsimą darbą (atsakomybes funkcijas, reikalavimus). Papildomai pagalvokite, su kokiomis problemomis susiduria įmonė ir kokį sprendimą galėtumėte pasiūlyti.

Pasirenkite atsakyti į pagrindinius darbo pokalbio klausimus

Klausimai yra puiki priemonė kandidatui atskleisti save darbdaviui iš pozityvios pusės. Numatykite, kokių klausimų galėtumėte sulaukti iš būsimo darbdavio. Egzistuoja standartiniai klausimai, tokie kaip:

  • trumpai papasakoti apie save?
  • kur save matote po 5 metų?
  • kodėl keičiate darbovietę?
  • kokio norėtumėte atlyginimo?
  • kokią pridėtinę vertę galėtumėte sukurti darbdaviui?

Atsakius į šiuos klausimus svarbu turėti mintyje, jog juose turėtų atsispindėtų motyvacija darbui.

Įvertinkite savo tinkamumą darbo pozicijai

Atsidarykite darbo skelbimą, ir atidžiai peržvelkite atsakomybes, funkcijas bei kitus reikalavimus. Įsivertinkite savo profesinę patirtį ir išsirašykite stipriausias savybes, kurios turėtų padėti darbui. Taip pat pagalvokite apie savo neigiamas savybes, kurios galėtų trukdyti atlikti darbą tinkamai. Jei turimos profesinės patirties nepakanka, akcentuokite norą mokintis ir augti.

Paruoškite klausimus darbdaviui

Darbo pokalbis – abipusis darbas tiek iš darbdavio, tiek iš kandidato pusės, dėl to siekiant priimti teisingą sprendimą dėl įdarbinimo klausimus užduoti turėtų abi pusės. Nors darbo skelbime pateikta išsami informacija apie darbą, ir gali atrodyti viskas aišku, pasiruoškite klausimus, tokisu kaip:

  • Kaip atrodytų mano darbo diena?
  • Kodėl ieškote naujo darbuotojo nurodytai darbo vietai?
  • Kaip šioje pozicijoje yra įvertinama veikla?
  • Su kokiais iššūkiais susiduria žmonės šioje pozicijoje?

Parepetuokite pokalbį

Kai jau turite visus atsakymus, ir jaučiatės pasiruošęs – parepetuokite pokalbio eigą. Tai galite daryti tiek vienas, tiek su pažįstamais. Repeticijos tikslas – nusiraminti ir įgauti pasitikėjimo savimi. Galiausiai, net ir trumpa repeticija gali duoti akivaidžius rezultatus – per darbo pokalbį sklandžiau dėstysite mintis, kalbėsite tik reikalingą informaciją, atrodysite ramus ir pasitikintis bei užkirsite kelią jauduliui sugadinti pokalbį.

Pasižymėkite darbo pokalbio laiką ir vietą

Galiausiai rekomenduojama sužinoti kiek įmanoma daugiau detalių ne tik apie darbo pokalbio laiką ir vietą, tačiau ir apie trukmę, bei pokalbio dalyvius. Papildomai galite pasidomėti apie pokalbio dalyvius bei pasiruošti po vieną klausimą kiekvienam – taip parodysite, kad iš tiesų domitės galimybėmis prisijungti prie įmonės komandos, bei neabejotinai išsiskirsite iš kandidatų.

Prisiminkite, darbo pokalbis skirtas kandidatui atskleisti save iš pozityvios pusės, o darbdavys klausdamas siekia geriau jus pažinti. Svarbu nepamiršti atsakyti į klausimus aiškiai, struktūruotai bei informatyviai ir taip užsitikrinsite sau darbo vietą darbo rinkoje.