Kai netenkame artimojo – užgriūna daug sunkių darbų

Artimojo žmogaus netektis, šarvojimas, laidotuvės, kapavietės priežiūra, paminklas – visa tai yra labai sudėtinga ir komplikuota. Dažniausiai anapilin iškeliavus mūsų artimajam, jaučiame didžiulį vidinį skausmą ir širdgėlą, todėl negalime adekvačiai mąstyti ir priimti racionalių sprendimų. Be jokios abejonės tai sujaukia daugelį planų ir apsunkina bendrą laidotuvių organizavimo procesą. Todėl tokiais atvejais visuomet rekomenduojama pagalbos kreiptis į savo artimuosius ir draugus, kurie esamą situaciją gali vertinti ramiau ir daugelį užduočių atlikti kur kas efektyviau. Kaip bebūtų, reikia susitaikyti, kad nemažai darbų teks įgyvendinti ir patiems, todėl turite suimti save į rankas ir suprasti, kad visa tai yra neišvengiama ir nepakeičiama. Todėl jei ruošiatės laidotuvėms, pirmiausia apgalvokite visus būtiniausius darbus ir pasistenkite juos atlikti tinkamai.

PaminklaiŽinoma, pirmiausia reikės rasti laidojimo namus, kuriuose būtų galima užsakyti šarvojimo salę. Kadangi Lietuva krikščioniškas kraštas, puikiai suprantama, kad didžioji dalis žmonių laikosi įprastinių ir visuotinai priimtų tradicijų, todėl dažniausiai velionio pirmąją ir antrąją dieną niekas nelaidoja. Be to jums reikės išrinkti ir nupirkti karstą bei pasirūpinti velioniui skirtais drabužiais (kartais naudojami jau turimi mirusiojo drabužiai arba įsigyjami nauji – laidojimo namuose). Kai visi šie darbai atliekami, reikia išspręsti ir kapavietės klausimą. Įprastai laidojimo namai įsikuria netoli kapinių, todėl jei anapilin iškeliavęs jūsų artimas žmogus iki savo mirties gyveno netoliese, tikėtina, kad artimiausiose kapinėse taip pat jau bus laisva vieta, šalia kitų seniau mirusių artimųjų. Tačiau jei kapui skirtos vietos nebus, ją reikės išsipirkti. Visus šiuos klausimus taip pat galite bandyti suderinti su kapinių administracija, pasitelkiant pasirinktų laidojimo namų specialistus.

Galiausiai, kai velionis bus palaidotas, praėjus kuriam laikui, pasirūpinkite ir jo kapavietės sutvarkymu. Tuo tarpu, kai po laidotuvių praeis vieneri metai, reikės pastatyti paminklą, tačiau pastarąjį galite užsakyti iš anksto, tokiu būdu išvengdami bet kokių galimų nepatogumų ateityje. Taigi, jei norite, kad viskas būtų sklandžiau, su kapaviečių priežiūros specialistais ir paminkladirbiais susisiekite jau dabar – tai nuo savo pečių padės nusimesti daug rūpesčių.