Kai kurios euro monetos gali kainuoti itin brangiai

euro monetosNumizmatines vertybes kolekcionuojantys žmonės pabrėžia, kad dabar pačios populiariausios yra euro monetos. Visi gali kolekcionuoti įvairių šalių monetas, tačiau pabrėžiama, kad ne visos turi didelę vertę. Ypač reikėtų akcentuoti 2 eurų monetas – jos kolekcionuojamos labiausiai. Mažesnio nominalo monetos nėra tokios patrauklios kolekcionieriams. Jeigu jūs susidomėjote euro monetų kolekcionavimu, tai pirmiausia turėtumėte pasidomėti visomis subtilybėmis, nes tikrai ne visas monetas verta rinkti. Jeigu jūs tiesiog pabandymui norite įsigyti kažkokias monetas, kurios vėliau brangtų, tai čia labiau domėtis reikėtų kolekcinėmis, o ne proginėmis monetomis. Proginės monetos – 2 eurų nominalo monetos, kurios turi kažkokį simbolį, tokios monetos kiekvienoje šalyje išleidžiamos du kartus per metus arba rečiau. Kolekcinės – tai gali būti auksinės, sidabrinės ar kažkokio kito metalo monetos. Jos turi kitokią vertę – jos gali būti 5, 10 ar net didesnio nominalo.

Proginiai ir kolekciniai eurai skiriasi savo verte. Jeigu jūs rinksitės kolekcines monetas, tai turite žinoti, kad jas būtina tinkamai prižiūrėti. Jas reikia valyti specialiais valikliais, būtina laikyti kapsulėse, rekomenduojama jų neimti lauk iš dėžučių ar kapsulių. Tokios monetos apžiūrimos su specialiomis pirštinėmis. Žinoma, kolekcinės monetos yra daug brangesnės nei dviejų eurų monetos, kurios išleidžiamos tam tikromis progomis. Jos gali kainuoti nuo kelių iki kelių šimtų eurų. Priklausomai nuo metalo, jos gali būti itin brangios, nes vien kaldinimas kainuoja gana nemažai.

Kolekcionavimui siūlytume pradėti nuo dviejų eurų monetų. Jas lengviau gauti – yra daug el. parduotuvių tiek Lietuvoje, tek ir užsienyje. Renkant kolekcijas, turite žinoti, kad ne visos monetos kainuos vienodai – senesnės gali būti brangesnės. Taip pat reikia pabrėžti, kad kai kurių dviejų eurų monetų vertė yra iš ties didėle, todėl bus sunku surinkti visų eurų kolekciją iki tam tikrų metų, jeigu neturėsite reikiamo biudžeto. Štai, yra tokių 2 eurų monetų, kurios kainuoja nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų. Besidomintiems numizmatika, visada reikia atsižvelgti į kolekcionuojamų eurų tiražą – jis daro didžiausią įtaką kainai. Jeigu tiražas labai mažas, tai monetos vertė kils greitai.