Ką turi žinoti kiekvienas, kuris perka mišką?

misko pirkimasTurite atliekamų pinigų ir norite juos sėkmingai ir protingai investuoti? Tam, kad finansine gerove džiaugtumėtės ne tik jūs patys, bet ir jūsų vaikai ir anūkai, galima skirti pinigus ir įsigyti žemės plotą miške. Šiame straipsnyje pasidalinsime keliais patarimais, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti, galvodami apie miško įsigijimą.

Po 2004-ųjų įstatymo, leidžiančio žemės plotą miške įsigyti ne tik privatiems asmenims, bet ir įmonėms bei užsieniečiams, atsirado dar daugiau žmonių, kurie perka mišką ir taip ilguoju laikotarpiu prisideda prie savo materialinės gerovės. Tačiau, ką vertėtų žinoti, norint ne tik neprasti pinigų, bet ir užsidirbti, įsigyjant mišką pačia palankiausia kaina?

Miško kaina yra skaičiuojama hektarais, tačiau nėra vieno konkretaus modelio, su kurio pagalba galima pasakyti, kiek kainuoja konkretus žemės plotas miške. Tai priklauso nuo daugybės skirtingų aspektų – kainų visame pasaulyje ir Lietuvoje, medienos panaudojimo poreikio bei galimybių, vietos, kurioje yra miškas. Pastaruoju atveju verta gerai pagalvoti ir apsvarstyti skirtingus scenarijus. Pavyzdžiui, įsigijus mišką tam tikrose Lietuvos vietose ne tik iš jo ‚neišlošite“, bet ir prarasite pinigus, kadangi teks mokėti nemažus mokesčius. Kita vertus, jeigu įsigysite teritoriją, kuri yra visiškai šalia didžiųjų Lietuvos miestų, šalia yra vandens telkinių, kuriuose galima poilsiauti, teritorija lengvai pasiekiama transportu, jos vertė bus daug didesnė.

Svarbi ne tik geografinė padėtis, bet ir paties medyno vertė. Ji gali kisti priklausomai nuo to, kokia yra tikimybė gauti pelno, parduodant nukertamus medžius. Čia svarbu prisiminti, jog tam tikruose plotuose medžių kirtimas yra griežtai draudžiamas Lietuvos Respublikos įstatymų. Tokiu atveju, trumpuoju laikotarpiu finansinės naudos nebus daug, tačiau toks variantas gali tikti tiems, kurie galvoja žemės plotą miške palikti ateities kartoms.

Mąstant apie tokią investiciją, vertėtų pasidomėti, galbūt jūsų artimieji, šeima, draugai taip pat perka mišką ir gali jums rekomenduoti tinkamus žmones. Gana paprasta, tačiau ir šiandien žodinės rekomendacijos, pažįstamų tinklas yra vienas iš dažniausiai pasirenkamų būdų, norint priimti teisingiausią ir daugiausiai naudos atnešantį sprendimą.

Taigi, tie, kas galvoja ar jau perka mišką, turėtų apsvarstyti keletą aspektų. Visų pirma, reikia suvokti, kad miško kaina kinta atsižvelgiant į daugybę skirtingų aspektų – miško kainas šalyje ir svetur, medienos poreikį, geografinę vietą bei medyną (ar turimame miško plote galima atirti miško kirtimo darbus). Įvertinus visus šiuos aspektus bus galima nuspręsti, ar miško pirkimas šiuo metu yra naudinga investicija, ar vertėtų dar palaukti ir imtis tokio sprendimo dar po kurio laiko.