Ką reiktų žinoti įsirenginėjant lauko terasą?

lauko terasaNėra nieko maloniau nei anksti rytą išėjus į kiemą, lauke gerti kavą ir mėgautis bundančia gamta. Taip pasitikti savo rytus itin patogu lauko terasoje, kur galite atsipalaiduoti, ramiai pasėdėti ir apgalvoti būsimus dienos darbus. Tai puiki vieta ir poilsiui su šeima ar pasisėdėjimui su draugais, kuomet galite mėgautis puikiu maistu, žaisti stalo žaidimus ir bendrauti.

Tad jei dar neturite įsirengę lauko terasos ir svarstote apie ją, tuomet tikrai verta žinoti keletą svarbių dalykų: kokia bus jos lokacija; kaip jūsų pasirinkta vieta bus apsaugota nuo vėjo; kokia bus stogo danga; kur bus įrengta grilio vieta ir kitos svarbios detalės.

Terasos įrengimas nėra sudėtingas, ją puikiai galite pasistatyti ir patys, tačiau rekomenduotina kreiptis profesionalios pagalbos į specialistus, kurie ne tik padarys statinio projektą ir vizualizaciją, bet ir įvertins jūsų pasirinktą statinio vietą, pakonsultuos ir parekomenduos kokias statybines medžiagas naudoti, kad terasa būtų atspari aplinkos poveikiui, apkrovoms ir jus džiugintų ilgus metus.

Taip pat terasa turi derėti su pagrindinio pastato, prie kurio ji bus įrenginėjama eksterjeru ir kitais kiemo statiniais. Tad reiktų numatyti, kokie elementai, galėtų sukurti bendrą visumą ir apjungti visą pastatų ansamblį. Pavyzdžiui, įvairios sijos, spalvos ar dekoro elementai gali tarpusavyje labai dėti ir estetiškai žiūrėtis.

Dažniausiai terasos yra įrenginėjamos, naudojant drėgmei atsparias statybines medžiagas, t.y. specialias WPC terasines lentas, maumedžio medieną, kuri yra itin atspari aplinkos poveikiui. Taip būsite garantuoti, kad jokie orai ir krituliai nepakenks jūsų terasos grindims, nes jos pagamintos, specialiai taip, kad būtų atsparios aukštoms lauko temperatūroms. Galima rinktis ir kitas medžiagas, pvz. plastikines terasines lentas ar specialias lauko plyteles, skirtas terasoms.