Internetinė prekyba Lietuvoje

prekybaLietuvos internetinė prekyba tikrai dar nėra pasiekusi patį piką – yra daug prekių kategorijų, kurių pasiūla internete yra itin maža arba jos visai nėra. Pastebima, kad mūsų šalyje daugiausia prekių, kurias galima įsigyti internetu, yra skirtos moterims. Vyrams yra gerokai mažesnis pasirinkimas. Ypač rūbų kategorijoje galima matyti akivaizdžius skirtumus. Pavyzdžiui, vyriški marškiniai, vyriški džemperiai ir kiti rūbai yra parduodami pagal žymiausius prekės ženklus, tačiau paprastų drabužių, kurie nebūtų kažkokių garsių firminių ženklų – yra labai mažai. Dažniausiai internetu yra prekiaujama sportine vyriška apranga, o laisvalaikiui skirtų rūbų – nėra itin daug.

Geriausia tai, kad internete visada galima pasinaudoti įvairiomis akcijomis, kurių įprastos prekyvietės bei prekybos centrai nesiūlo itin dažnai. Tai reiškia, kad internete jūs galite burtis į bendrus užsakymus, per kuriuos pardavėjas nuleidžia kainą. Tai yra vienas pagrindinių užsakymo būdų. Tiesiog, pardavėjas nuleidžia kainą, jeigu užsakymo metu yra perkamas tam tikras rūbų kiekis. Žinoma, tai dažniausiai turi būti viena konkreti prekė. Būtent todėl Lietuvoje ir kitose šalyse yra nemažai grupinių apsipirkimų portalų, kurie suburia tokius bendrus užsakymus ir padeda sutaupyti. Kitą vertus, jūs galite pasinaudoti ir eilinėmis nuolaidomis, tik internetu jomis pasinaudoti dar reikia ir suspėti, nes čia dažniausiai yra išperkami siūlomi prekių likučiai.

Jeigu jūs norėtumėte nuolatos sutaupyti pinigų perkant rūbus, juos siūlytume pirkti tik elektroninėje erdvėje, nes čia yra ne tik daug el. parduotuvių, kurios siūlo įvairių kategorijų drabužius, bet yra ir nemažai skelbimų portalų ar tiesiog privačių grupinių užsakymų, kurie vartotojams yra itin naudingi finansine prasme. Net ir socialiniuose tinkluose dabar žaibiškai plinta siūlymai burtis į bendrus užsakymus. Ypač dažnai yra užsakinėjama iš užsienio el. parduotuvių.

Jeigu ketinate pirkti tradiciniu būdu t.y. nesiburti į bendrus užsakymus, jums reikėtų rinktis lietuviškas el. parduotuves, nes perkant iš užsienietiškų, jūs galite patirti ir gana daug išlaidų, nes dažniausiai tarptautinis siuntų pristatymas kainuoja gana daug. Todėl, jeigu perkant iš užsienio, tai pirkite tik dideliais kiekiais, jog pristatymo mokestis nedarytų didžiulės įtakos bendrai sumai.